Tým Karla Procházky zvítězil naposledy 18. září nad Blanskem, jedinou branku tehdy vstřelil Martin Hlouš. Od té doby Koničtí uhráli jen jeden bod za remízu 2:2 s Napajedly, zatímco prohráli 1:2 ve Žďáru, 1:3 ve Vyškově a při 3. kole Ondrášovka Cupu 0:2 s HFK Olomouc.

Nyní se nabízí šance na ukončení nelichotivé série. Do Konice zavítá papírově nejschůdnější protivník – FC Dosta Bystrc-Kníničky. Hosté skončili loni poslední v moravskoslezské fotbalové lize a stejně se jim vede i ve čtvrté nejvyšší soutěži.

Jedinou podzimní výhru získali Jihomoravané v Tasovicích, kde začátkem září zvítězili 2:1. Naopak v Otrokovicích utržili 0:4, ve Žďáru 0:5, ve Vyškově 0:6 a naposledy doma s Rosicemi 1:6. Vše vypovídající je jejich skóre – 5:27.

Domácí by si tak mohli vylepšit ofenzivu, kdy vyjma pohárových duelů duelů se Zábřehem a Valašským Meziříčím vstřelili nejvíce dvě branky. A sice při výhře nad Třebíčí, remíze s Napajedly a prohře v Tasovicích.

Souboj devátého se šestnáctým začíná v sobotu v patnáct hodin a Koničtí se pokusí navázat na souboje s Vrchovinou, Spartou Brno, Třebíčí a Blanskem.

JIŘÍ MOŽNÝ