Sokol Protivanov – FK Pelhřimov 1:0 (1:0)

Svěřenci trenéra Romana Sedláčka diktovali od úvodních minut tempo hry a zaslouženě šli nakonec do vedení. Hned z první vážnější šance udeřil po centru z levé strany Zachar.

„Prvních dvacet minut byl z naší strany velmi dobrých,“ hodnotil Sedláček. „Měli jsme čtyři velké příležitosti, ale dali jsme bohužel jen jeden gól a soupeř nás pak v závěru prvního poločasu pozlobil,“ dodal.

Protivanovští po vedoucí brance totiž potvrdili, že koncovka je zatím jejich slabinou a na gól se obvykle dost nadřou.

Druhou branku, která by domácím dodala klidu, se nepodařilo vstřelit Vančurovi, který střílel z malého vápna nad, Dostálovi, jenž netrefil branku hlavou, ani zkušenému Davidu Rojkovi, který se po rohu ocitl sám před brankářem, ovšem hlavičkou síť za pelhřimovským brankářem také nerozvlnil.

Na konci prvního poločasu tak hosté mohli srovnat krok ve skóre, ale míč směřující do branky odkopl do bezpečí správně postavený útočník Dostál.

Po přestávce už utkání nebylo tak bohaté na šance. Tu největší pelhřimovskou zlikvidoval bravurním zákrokem brankář Vítek, když zlikvidoval nebezpečný pokus z voleje. „Tam nás opravdu podržel,“ pochválil ho kouč.

Protivanov mohl zápas rozhodnout z brejků, ale žádný nevyřešil natolik dobře, aby si těsný náskok pojistil. I tak jej ale nakonec udržel.

„Druhý poločas byl odbojovaný, ale důležité vítězství jsme nakonec vydřeli. Musíme se zlepšit v koncovce, protože strašně těžko střílíme góly. Na druhou stranu věřím, že to brzy přijde, protože kvalita tam je a kluci dělají pro úspěch maximum,“ říkal Sedláček.

Protivanov díky vítězství vylétl ze suterénu do středu tabulky a už by tam rád zůstal.

„Říkal jsem klukům, že nás teď čekají důležité zápasy. Potřebujeme se usadit v tom silném středu. Teď máme doma Uherský brod, a když vyhrajeme, k derby do Boskovic už bychom mohli jet o poznání klidnější,“ přeje si protivanovský trenér.

Branka: Zachar.

Protivanov: Vítek- Mráček, Vala, Vaca, Koláček – Pászto, Látal, Vančura, O. Dostal – Rojka, Zachar. Trenér: Roman Sedláček.

ČSK Uherský Brod – Sokol Konice 0:5 (0:2)

To v Konici mohou jásat. Na jihu Moravy se probudil dřímající kanonýr Tomáš Machálek a čtyřmi brankami výrazně přispěl k demolici domácího mužstva. Pátý zásah přidal Voral.

„Soupeř byl slabý, řekl bych slabší krajský přebor. nevím čím to mohlo být, asi tím, že se hrálo v týdnu. Každopádně bych vítězství nepřeceňoval. Pořádně nás prověří až v sobotu utkání s vedoucím Slováckem, na které už se moc těšíme“ uvedl kouč Konice Karel Procházka.

„Dali jsme si malou náplast na ránu, kterou nám zasadili ve Žďáru. Kluci se semkli a bylo na nich vidět, že jsou naštvaní. Brod to odnesl,“ dodal.

Branky: Machálek 4, Voral

Konice: Kmecík – Heinz, Voral, Řehák, Rus (53. Šimek) – Navrátil (74. Hlouš), Macháček, Rajnoha, Klobáska – Machálek, Schön (64. Křeček). Trenér: Karel Procházka.