I když byl areál poměrně drahý, všichni tvrdí, že se vyplatí, protože ho využije maximum místních zájemců.

Kromě místních sokolů bude hřiště využívat také základní škola. „Příští rok chceme rozšířit výuku tělocviku, letos poprvé máme sportovní kroužek se zaměřením na kopanou,“ upřesnil ředitel Schön.

Na výstavbě areálu se hlavní měrou podílela dotace ze státního rozpočtu, z kapitoly určené na sport. Podle předsedy poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka, který areál otevíral, se investice do sportu a do vzdělání pokaždé vrátí. „Mám radost, že děti nebudou běhat po městě, ale budou hrát fotbal,“ upřesnil Vlček s tím, že sport je nejlepší protidrogová prevence.

O tom, že areál poslouží i školákům, svědčil zahajovací turnaj. „Nejde o to, kdo vyhraje, ale o to že si děti poprvé zahrají na umělé trávě,“ uvedl při zahajovacím turnaji ředitel konické školy Jaromír Schön. Koničtí oslovili školy z okolí a po deváté hodině tak k vzájemným zápasům na hřiště vyběhly první týmy.

Mezi malými fotbalisty běhaly a snažily se vstřelit vítězný gól i fotbalistky. Týmy byly rozděleny do dvou věkových kategorií do páté a do deváté třídy.

„My jsme například měli převahu osmáků a deváťáků, v mladších pak páťáků,“ upřesnil Jiří Pečínka ze základní školy z Luké. V mladších žácích ukořistilo vítězství Jevíčko, ve starších pak domácí škola z Konice. „Chtěli bychom z tohoto turnaje udělat tradici, jen v dřívějším termínu,“ dodal ředitel konické školy Schön.