Už při slavnostním nástupu obou týmů bylo zřetelné, že domácí tým prahne po zisku trofeje. Zatímco v hostující sestavě chybělo několik stabilních opor, Konice byla prakticky kompletní. Velkou motivaci Konických také potvrdila úvodní půlhodina, ve které se valil na plumlovskou šestnáctku jeden útok za druhým, ale domácí plejeři svými střelami rozvlnili pouze ochranné sítě za bránou Miroslava Melichárka.

Trpělivě hrající Plumlov pak v závěru poločasu několikrát zahrozil a střelu zavánějící gólem vytáhl mladý gólman Zapletal těsně nad horní tyč.

"Myslím, že jsme v prvním poločase nebyli špatným soupeřem," komentoval vedoucí hostující výpravy František Kocourek. "První poločas byl víceméně vyrovnaný. Šance měly oba týmy," hodnotil domácí kouč Petr Ullmann.

Co se nepodařilo domácím v první, vyšlo nad očekávání v nástupu do druhé půle. Během deseti minut se dvakrát prosadil kanonýr Roman Kamený a definitivní razítko nad osudem duelu přidal půl hodiny před koncem Martin Paš – 3:0. Totálně zlomený Plumlov pak už jen v otravném dešti útrpně čekal na závěrečný hvizd. Ještě před ním ale inkasovali hosté počtvrté zásluhou Holuba.

"Vytěžili jsme ze soupeřových chyb. Po těch rychlých gólech už jsme druhý poločas zcela ovládli a zápas dovedli zaslouženě do vítězného konce," neskrýval spokojenost Petr Ullmann, jenž dodal: "Všichni jsme se na finále těšili. Je to pro nás zpestření sezony a přikládáme poháru velkou důležitost."

"Nastoupili jsme v kombinované sestavě, ale to nebylo rozhodující. Konice byla lepší, ukázala svoji kvalitu," uznal kvalitu soupeře František Kocourek a doplnil: "Svazová generalita by se měla zamyslet nad formátem poháru. Hrát finále na umělce není to pravé. Je to pohár Prostějovska, tak by se mělo hrát v Prostějově."

Koničtí tak po loňské finálové porážce získali trofej, stejně jako před dvěma roky. Na jaře je tak čeká účinkování v semifinále krajského poháru. Závěrečný duel si nenechal ujít ani předseda krajského svazu Stanislav Kaláb. "Já jsem tu už potřetí a ta atmosféra s umělým osvětlením se mi líbí. Je to důstojný areál pro podobnou akci," sdělil Kaláb.

Sokol Konice – Sokol Plumlov 4:0 (0:0)

Branky: 50. a 55. Kamený, 66. Paš, 88. Holub.

Rozhodčí: Řezníček – Kopecký, I. Antoníček. ŽK: 45. Kamený – 57. P. Kiška. Diváků: 50.

Konice: Zapletal – F. Bílý, Procházka, Oščádal (46. Pěruška), L. Bílý – Cetkovský (68. Knoll), Kořenovský (74. Škrabal), Paš (68. Holub), Drešr – Kamený, Krása. Trenér: Petr Ullmann.

Plumlov: Melichárek – Vysloužil, Gryglák (68. Kutný), Kotlán, J. Kiška (78. Bureš) – Fajstl, Ševcůj, Bárta, Aujezdský (68. Kratochvíl) – P. Kiška, Parák. Hrající trenér: Petr Kiška.