Do sestavy Konice se vrátil záložník Martin Schön, v brance Ústí zase dostal příležitost Jiří Chrástecký.

Od úvodních minut bylo na hřišti živo, na obou mužstvech bylo znát, že chtějí jít do vedení.

To se ve 25. minutě povedlo domácím fotbalistům. Po standardní situaci propadl míč až k Rusovi a ten pohotově skóroval. Na 2:0 pak zvyšoval Adam Novotný ve 42. minutě, když k brance přišel po uklouznutí Chrásteckého velmi lacino.

„Jen v prvním poločase jsme neproměnili tři vyložené šance. U úvodní branky jsme špatně bránili standardku, druhé zase předcházela série našich hloupých chyb,“ zlobil se trenér Ústí Vojtěch Bušina.

Jeho svěřencům se okamžitě po změně stran podařilo vstřelit kontaktní branku zásluhou Tomáše Oravy.

„Chvíli poté šel sám na gólmana Černostký, ale ani netrefil branku,“ litoval Bušina.

Ústí z tlaku další velké příležosti nevytěžilo a tak opět udeřila Konice. V 64. minutě si našla cestu do sítě střela Pavla Kryla.

Ústí ale znovu zabralo a už za tři minuty se opět přiblížilo na dostřel. Za konickou obranu si naběhl Škařupa a překonal brankáře Vojtěcha Nakládala. Konice svůj náskok pečlivě hlídala a při snaze hostů o vyrovnání se jí navíc otevíraly slibné brejkové příležitosti. Jednu z nich dotáhla do konce dvojice Kryl – Rus, když druhý jmenovaný zužitkoval ideální zpětnou přihrávku.

„Z hlediska jarní výkonnosti to z naší strany nebylo úplně špatné, ale nakupili jsme příliš mnoho chyb a proto jsme prohráli,“ dodal k zápasu ústecký kouč Bušina.

Vyjádření trenéra Konice Romana Jedličky se Deníku získat nepodařilo.

Sokol Konice – Sokol Ústí 4:2 (2:0)

Branky: 25., 86. Rus, 42. Novotný, 64. Kryl – 46. Orava, 67. Škařupa. Rozhodčí: Tomeček – Slabý, Reich. Diváků: 120.

Konice: Nakládal – Křeček, Řehák, Rus, Růžička – Klobáska, Cetkovský (87. Petrů), Václavský, Schön – Novotný (87. Směták), Kryl. Trenér: Roman Jedlička.

Ústí: Chrástecký – Juga (76. Hradil), Palacký, Smolka (87. Bagar), Ševčík – Plesník, Pančochař, Skácel, Škařupa – Orava, Černotský. Trenér: Vojtěch Bušina.