Oboustranně bojovné utkání s množstvím šancí přinesl nedělní dopolední zápas na kvalitně připravené hrací ploše. Jako první se mohli dostat do vedení hosté, Schön však ve dvanácté minutě mířil pouze do břevna a gólů se tak diváci dočkali až ve druhé půli.

„Očekával jsem opatrné střetnutí, ale oba týmy se do toho obuly a hrál se svižný fotbal. Domácí pěkně nachystali hřiště. Na tu bídu, co na Vysočině panuje, to byl solidní terén,“ pochválil pořadatele Procházka.

Ihned po změně stran se do vedení dostali domácí, když si na míč za obranu naběhl Dufek a na jeho střelu do šibenice neměl Kmecík nárok. „Macháček ztratil uprostřed hřiště míč a jejich rychlík utekl Pavlu Křečkovi,“ popsal původ branky konický kouč. Procházka navíc až do konce podzimu nemůže počítat se stálicí obrany Radkem Řehákem, který si v předchozím kole podvrtnul kotník.

Machálek se prosadil z Rajnohova rohu

Na vedoucí branku domácích zareagoval hostující kouč povedeným střídáním. Na hřiště přišel Martin Hlouš a hned vybojoval dva rohy. Druhý z nich rozehrál Rajnoha a ve vápně se podeváté v sezoně gólově prosadil Tomáš Machálek.

Vytoužený bod však Koničtí neudrželi. Nejprve se podruhé v utkání prosadil Dufek. Stejný hráč pak krátce před koncem odcentroval přes dva obránce a Netrda ukončil konické snahy o vyrovnání. Poslední čtvrthodinku dohrávali domácí bez vyloučeného Němce, který dostal druhou žlutou za nadávky rozhodčímu.

„Opět rozhodli individuální chyby. Některé hráče uspokojilo vyrovnání na 1:1 a přestali hrát. Domácí předvedli zkušenější výkon. Domácí Patrik Mucha si zaslouží absolutorium,“ zhodnotil Karel Procházka.

Velké Meziříčí – Konice 3:1 (0:0)

Branky: 46. a 76. Dufek, 86. Netrda – 66. Machálek
ŽK: Němec – Heinz, Voral, Křeček. ČK: 77. Němec. Rozhodčí: Drápal – Seidl, Stloukal. Diváků: 200.
Velké Meziříčí: Invald – Mucha Z., Mucha P., Brychta, Krejčí – Dufek (88. Novák), Hort (90. Krátký), Pokorný, Němec, Netrda – Kratochvíl (55. Beran). Trenér Milan Volf.
Konice: Kmecík – Heinz, Voral, Hloch, Rus – Macháček (62. Hlouš), Rajnoha, Němčák, Pavel Křeček – Schön (78. Klobáska), Machálek. Trenér Karel Procházka.