„Mám z toho trochu obavy, je to soupeř, na kterého dlouhodobě neumíme. Nastoupíme ale na tři útočníky a budeme chtít vyhrát,“ věří v prolomení statistiky konický trenér Karel Procházka.

Zbraň soupeře vidí v jednoduché hře plné nakopávaných míčů, se kterými si následně poradí spolupracující útočníci. Nejproduktivnější jsou zatím čtyřbrankový David Kučera a tříbrankový Michal Huťka.

Koničtí jsou zatím doma stoprocentně úspěšní a pomoci k pokračování úspěšné série by jim měla i zúžující se marodka. Ve čtvrtek začal s tréninkem i Martin Schön laborující s poraněným kotníkem. „Několik hráčů se potýká s nachlazením, z rodinných důvodů nám bude chybět Ondřej Klobáska,“ zmínil Procházka.

Naposledy musel zkousnout smolnou porážku 1:2 z kopaček nejlépe střílejícího divizníkho celku – Žďáru nad Sázavou. Jako první se ale do vedení krátce po změně stran dostali Koničtí. Svou třetí podzimní brankou to zařídil Jan Blaha.

„Přečkali jsme úvodní tlak domácích, vyrovnali hru a vytvořili si dvě tři šance. Ve druhé půli se domácím zranil podhrotový Daniel Bratršovský a brzy poté jsme se dostali do vedení. Tehdy jsem to viděl dobře,“ vracel se k víkendovému duelu Procházka.

Po hodině hry však domácí srovnali a rozhodující moment si stejně jako při loňských vzájemných soubojích nechali na poslední minutu.

„Měli jsme na výhru. Martin Hlouš šel za stavu 1:0 sám na brankáře. V poslední minutě vykopli míč z brankové čáry, prošli po lajně a po centru dali na 2:1. Takový je ale fotbal,“ litoval zvratu hostující kouč.

Souboj s Napajedly začíná v sobotu v 15.30 a řídit jej budou Kamil Tobola, Jakub Mojžíš a Vítězslav Buček.

JIŘÍ MOŽNÝ