„Je to příjemné konečně vyhrát. Strašně jsme si to přáli a šli jsme za tím,“ ulevilo se Kovářovi, jehož pozice na lavičce exdivizního klubu už začínala býti vratkou. Hostům vyšla skvěle úvodní půlhodina, po které vedli už 0:3 po trefách Novotného (7. minuta), Ullmanna (20.) a Navrátila (28.). Ústí do poločasu alespoň korigovalo po trefě středopolaře Kufy z pokutového kopu.

„Trošku jsme ožili přísně nařízenou a proměněnou penaltou na 1:3, ale začátek druhé půle se nám opět nevydařil, měli jsme špatně pokryté hráče při rohu. Poslední čtvrthodinu jsme zkusili hrát jen na tři obránce, ale bohužel už se nám nepodařilo vstřelit branku,“ poznamenal trenér Ústí Vojtěch Bušina.

Po příchodu z kabin padly na každé straně ještě dvě branky. Nejdříve Škoda zvyšoval na 1:4 a v 59. minutě Černotský korigoval. Konice držela utkání pevně ve svých ruku a důkazem toho byla pátá trefa v síti Chrásteckého. Na konečných 3:5 poté v 78. minutě snižoval Ševčík.

„Soupeř byl ve všech činnostech lepší. Velké problémy nám dělal jeho presing. První poločas jsme prospali a bohužel i ve druhé půli jsme dělali chyby, takže výsledek je spravedlivý, soupeř hrál dobře. Pořád jsme jen tahali za kratší konec. I když jsme se s výsledkem snažili něco udělat, srážely nás individuální chyby,“ uvedl trenér Ústí.

„Vyšly nám začátky obou poločasů, což bylo hodně důležité. Rozhodčí se sice ještě pokoušel vrátit domácí do hry penaltou v závěru první půle, my naštěstí odpověděli po příchodu z kabin další trefou,“ popisoval konický kouč Kovář.

„Trochu jsme změnili rozestavení. Hráli jsme 4 – 2 – 3 – 1, abychom vyplnili střed hřiště a nenechali domácí hrát. To se nám povedlo. Navíc jsme podali velmi odpovědný výkon, dali jsme do toho víc odvahy a důrazu v zakončení. To přineslo zasloužené góly,“ pokračoval.

„Soupeř hrál kvalitně, rychle jak na míči, tak organizovaně v presingu a potvrdil svůj výkon i brankami, byť jsme mu tři góly v uvozovkách darovali. Přesto si zasloužil u nás vyhrát,“ řekl domácí Vojtěch Bušina.

První výhra po pádu z divize by měla konickému týmu prospět hlavně psychicky. „Fotbal je hlavně o hlavě a my na výhru čekaly strašně dlouho. Teď ji ale musíme potvrdit doma,“ připomněl Kovář, že jeho tým čeká jednak středeční vložené kolo s Lošticemi, jednak domácí nedělní zápas s Želatovicemi.

MARTIN DOSTÁL, DAVID KLEIN

TJ Sokol Ústí – Sokol Konice 3:5 (1:3)

Branky: 33. Kufa (z pen.), 59. Černotský, 78. Ševčík – 7. Novotný, 20. Ullmann, 28. Navrátil, 53. Škoda, 63. Řehák.

TJ Sokol Ústí: Chrástecký – Škařupa, Plesník (75. Janásek), Palacký, Smolka – Skácel (81. Janek), Kufa, Páleník, Ševčík – Honeš (46. Lhotský), Černotský. Trenér: Vojtěch Bušina.

Sokol Konice: Kmecík – Klobáska, Ullmann, Řehák, Bílý – Škoda, Dvořák – Navrátil (78. Kořenovský), Bednář (86. Růžička), Schön – Novotný (90. Rus). Trenér: Svatopluk Kovář.