Naposledy remizovali v sobotu odpoledne v Napajedlech, přestože prohrávali už 2:0. Dvěma brankami Kryla a Řeháka v poslední půlhodině ale srovnali na 2:2.

Duel dvou týmů z chvostu tabulky zároveň oběma prodloužil nepříjemnou sérii. Ani hráči Konice, ani Napajedel se ještě na jaře neradovali z vítězství. A těmto skutečnostem odpovídal i úvod utkání, který byl z obou stran velmi opatrný.

„Začali jsme špatně, bylo to velmi pasivní, ale i od domácích. Nikdo nechtěl obdržet branku,“ líčil trenér Konice Karel Procházka.

Jeho svěřenci se sice snažili v prvním poločase alespoň o střelbu, jejich pokusy však postrádaly přesnost i razanci. Gólem do šatny pak udeřili domácí, když po samostatném úniku prostřelil Kmecíka nejlepší střelec Napajedel David Kučera.

První branka trochu změnila ráz utkání, po změně stran se začala Konice tlačit dopředu.

„Začal se oboustranně hrát fotbal, vytvořili jsme si mírnější převahu, ale místo toho, abychom srovnali, jsme podruhé inkasovali,“ dostal se k akci z 58. minuty, která dala domácím dvoubrankový náskok.

Po stříleném centru zasáhl jako poslední míč konický stoper Řehák a srazil si jej do vlastní svatyně.

Nejvýše postavený tým z Prostějovska se ale nevzdal a hrnul se za vyrovnáním. K jeho realizaci Konici pomohla její silná stránka – standardní situace, zejména rohové kopy. Těch ale v Napajedlech potřebovala celou řadu, než se ujal první.

Běžela 68. minuta, exekuce od rohového praporku se ujal kapitán Voral a jeho centr propadl až ke střídajícímu Krylovi, který jej přesnou střelou poslal do sítě domácího týmu.

Radost z vyrovnání pak přišla deset minut před koncem utkání, po dalším rohu a následném závaru dokázal míč do sítě usměrnit zkušený Řehák, který tak napravil svůj vlastenec a zachránil pro tým cenný bod.

Dělba bodů v souboji předposledních Napajedel a třinácté Konice situaci na chvostu tabulky vůbec nezměnila, protože plichtou skončil i další duel ohrožených týmů – čtrnácté Blansko remizovalo s posledním Uherským Brodem 1:1.

V následujícím týdnu si budou Koničtí chtít napravit svoji domácí reputaci. Ve středu hostí ve vloženém kole jedenácté Tasovice, v sobotu se pak mohou těšit na Vyškov bojující o postup do MSFL.

„Hlavně utkání s Tasovicemi bychom potřebovali konečně doma vyhrát a získat tři body, které by nás mohly trochu uklidnit,“ uvědomuje si před dvěma domácími duely trenér Procházka.

FS Napajedla – TJ Sokol Konice 2:2 (1:0)

Branky: 43. Kučera, 58. Řehák vl. – 68. Kryl, 80. Řehák. Rozhodčí: Soukal – Trávníček, Julínek.

TJ Sokol Konice: Kmecík – Koutek, Cetkovský, Řehák, Voral – Bílý, Schön, Klobáska, Václavský (56. Kryl), Blaha – Hlouš (82. Směták). Trenér: Karel Procházka.