Třetí výhra v řadě při celkovém skóre 14:5 na straně jedné, třetí porážka v řadě se skóre 2:16 na straně druhé.

Do zcela rozdílných situací se po nedělním zápase 6. hraného kola krajského přeboru týmy Konice a Želatovic.

Zatímco první po špatném vstupu do soutěže začíná šplhat tabulkou vzhůru, druhý klesl na předposlední místo a hlavně zažil anglický týden hrůzy.

Želatovice nejprve minulou neděli podlehly doma Kozlovicím 1:4, ve středu v Oskavě 0:6 a naposledy v Konici 1:6.

„Optimální by asi bylo, abychom se sešli jednou týdně a všichni si od sebe odpočinuli,“ hledal po zápase netradiční řešení želatovický kouč Bohumil Chodil.

„Ale to nejde. Musíme trénovat a pracovat, abychom se z toho dostali,“ dodal bojovněji.

Jeho svěřenci přitom v Konici od 16. minuty vedli zásluhou Havlíka. Krátce nato trefil ještě hostující Jemelka tyč.

„Vedli jsme 1:0, mohli jsme vést i 2:0 a mohli jsme se dostat psychicky na koně. Jenže my si naopak dali v podstatě čtyři vlastní góly a bylo po zápase,“ okomentoval Chodil úvod zápasu.

Čtyřmi vlastními góly měl na mysli čtyři trefy konických hráčů, kteří jako nůž máslem proklouzli tristní želatovickou obranou.

Ve 25. minutě srovnal na 1:1 Adam Novotný, o čtyři minuty později přidal po nahrávce Schöna druhou branku Konice Ladislav Bílý, v gólparádě pokračoval v 36. minutě Pavel Kryl a poločasové skóre stanovil na 4:1 Martin Schön.

„Musíme brát v úvahu kvalitu soupeře. Na druhou stranu, já vždycky říkám, že jednoduché utkání je až za rozhodnutého stavu. Do té doby ale určitě jednoduché nebylo. Na začátku jsme zase inkasovali branku,“ uvědomoval si domácí lodivod Svatopluk Kovář, že vstupy do utkání jsou stále konickým problémem.

V případě Želatovic mohlo trochu zapůsobit i podcenění, o debaklu soupeře v Oskavě domácí hráči dobře věděli.

„Hráče jsem upozorňoval, že utkání nesmíme v žádném případě podcenit. Věděl jsem, že dokud budou mít sílu, tak nás budou chtít zlobit. Navíc jsme je nastartovali gólem. Ale důležité bylo, že jsme branky sami začali dávat. Pak už jsme měli utkání pod kontrolou,“ podotkl Kovář.

Ve druhé půli se Želatovice k ničemu kloudnému neměly, a tak si koničtí hráči mohli vyzkoušet široké spektrum útočných akcí. Gólové vyústění už měly jenom dvě.

V 64. minutě fauloval ve vápně Liška Kryla a následný pokutový kop s přehledem proměnil stoper Petr Ullmann. Na konečných 6:1 zvyšoval v 68. minutě svoji druhou brankou v utkání Novotný.

„Kluci si dnes zahráli, zastříleli. Přesně to jsme po špatném začátku potřebovali. Snad se nám konečně spraví a vrátí psychika. Za týden nás čeká těžké utkání v Hranicích, na které se musíme připravit. Pojedeme tam s tím, že nemáme co ztratit,“ dodal na závěr domácí kouč Kovář.

Sokol Konice – FC Želatovice 6:1 (4:1)

Branky: 25 a 68. Novotný, 29. Bílý, 36. Kryl, 37. Schön, 64. Ullmann (z pen.) – 16. Havlík. Rozhodčí: Křepký – Vodák, Knoll. ŽK: Bednář, Dvořák, Růžička – Liška. Diváků: 200.

Konice: Kmecik – Klobáska (70. Růžička), Ullmann, Řehák, Bílý – Škoda, Dvořák – Navrátil (25. Kryl), Bednář, Schön (75. Kořenovský) – Novotný. Trenér: Svatopluk Kovář.

Želatovice: Čech – Bernard (60. Hrabal), Žandovský, Vrba (46. Zlámal), Liška – Chuda, Juráň, Havlík, Jemelka – Dlouhý, Mackovík. Trenér: Bohumil Chodil.