Moc dobře si to uvědomuje i Procházka. „Zůstáváme na zemi. Není to náš oblíbený soupeř. V loňské sezoně jsme od nich dostali 5:0,“ zavzpomínal na nepříjemný zážitek, který nadhodí i v šatně, aby zapůsobil, jako vykřičník varující před podceněním. Na podzim uhrála Konice v Židenicích bezbrankový výsledek.

A právě koncovka je v Konici kapitola sama pro sebe. „Potřebujeme deset šancí na gól,“ kroutí Procházka hlavou. „V týdnu jsme se intenzivně věnovali herním situacím při zakládání útoku a jeho zakončení. Snad se to projeví, ale naučit hráče dát gól nejde,“ dodává.

Kouč celku z Prostějovska ještě upozorňuje na jednu zvláštnost. „Židenice hraje pravidelně o záchranu. Na jaře posílí a záhadně se jim podaří divize udržet,“ vnáší trochu tajemna do zmrtvýchvstání Židenic.

„Počítal jsem to. Pokud chtějí mít jistotu záchrany. Musí ve zbylých pěti kolech čtyřikrát vyhrát. Takže určitě nebudou od nás brát nic jiného než tři body,“ uvědomuje si Karel Procházka, který může kalkulovat s kompletním kádrem.

Druhý celek z prostějovského regionu v divizi D Protivanov si na kvalitu protivníka stěžovat nemůže. Tým Radima Weissera nastoupí v neděli v 16.30 také v domácím prostředí proti Hulínu. Lídru tabulky.