„Vzhledem k průběhu hry ano. Jistě že jsme chtěli před domácími diváky vyhrát, ale remíza odpovídá dění na hřišti,“ řekl protivanovský kouč.

Na tři body to pro Protivanov vypadlo jen necelých šedesát vteřin. V 32. minutě poslal domácí do vedení z pokutového kopu útočník Večeřa, ale již za minutu bylo vyrovnáno. Nekoncentrovanost? „Ne. V tom bych to neviděl. Spíš jsme bohužel udělali individuální chyby,“ litoval Weisser.

To Konice si jela do Havlíčkova Brodu pro body tři. A cíl splnila do puntíku. Po poločase vedla 1:2, aby si v druhém dějství vzal slovo obránce Voral. Jeho hattrick za půl hodiny je výjimečný počin. Ještě výjimečnější lesk mu dává fakt, že Voral je obránce. „No, na obránce to je slušné,“ mohl po utkání vtipkovat kouč Konice Karel Procházka.

Jeho svěřenci byli od první minuty nebezpečnější. Prakticky nebylo pochyb o majiteli tří bodů. Jenomže bídná koncovka dělala zápas dlouho zdánlivě vyrovnaný. „Nedali jsme dalších osm vyložených šancí. Měli jsme jasnou převahu,“ počítal Procházka.

Ten musel před soubojem se zachraňujícím Havlíčkovým Brodem přeskupit zraněnou či nemocnou zálohu. „A mohu být spokojený. Ukázalo se, že máme dostatečně široký kádr. Například Coufal zahrál super,“ pochválil. „Z utkání jsem měl obavy. Čekali jsme, že to bude těžké. Ale soupeř ukázal, že nehraje o záchranu náhodou,“ dodal Karel Procházka po přesvědčivém vítězství 5:2.

Přečtěte si: Voral sestřelil Brod, Protivanov má jen bod