V závěrečném zápase sezony tak stvrdili svůj sestup do krajského přeboru. Během jarní části sezony ani jednou nevyhráli, body sbírali jen za remízy na hřištích soupeřů. Všechny své domácí zápasy prohráli.

Od sestupu je mohla zachránit jen vysoká výhra nad Uherským Brodem a souběžné ztráty konkurenčních Napajedel a Blanska. Z těchto podmínek se nakonec splnila jen ta, že Blansko neporazilo Otrokovice, se kterými remizovalo bez branek.

Napajedla naopak vyhrála nad Hodonínem 1:0 a zajistila si tak záchranu. Do krajských přeborů by tak kromě Konice měl spadnout také čtrnáctý Uherský Brod s patnáctým Blanskem.

Konice do utkání s Brodem vstoupila velmi aktivně a jiskřičku naděje vykřesal už v 10. minutě Pavel Kryl, který otevřel skóre.

„Nic jiného nám nezbývalo. Potřebovali jsme vyhrát a to co největším rozdílem. Nebylo na co čekat,“ komentoval povedený vstup do utkání konický kouč Roman Sedláček.

Uherský Brod sice postupem času srovnal tempo, ale více ze hry měli i nadále domácí. Žádnou ze svých příležitostí ale neproměnili, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

„Chtěli jsme vyhrát alespoň tento zápas a důstojně se rozloučit. V prvním poločase jsme ještě odvedli slušný výkon. Hráli jsme agresivně, presovali jsme, dokázali jsme si vytvořit několik standardek,“ řekl Sedláček.

„Domácí začali s velkým elánem. Bylo vidět, že chtějí rozhodnout co nejrychleji. Dokonce se jim podařilo dát rychle gól, ale pak jsme se dostali do hry i my,“ shrnul ze svého pohledu úvodní půli trenér Uherského Brodu Ladislav Blaha, někdejší kouč prvoligového Slovácka.

Přestože jeho protějšek a známý bouřlivák Sedláček o poločase velmi hlasitě nabádal své svěřence k tomu, aby ještě přidali na tempu a zasypali dalšího exligistu Ondrůška v bráně Brodu střelami, skutečnost byla ve druhém poločase úplně opačná.

Uherský Brod totiž začal kombinovat, byl silnější v osobních soubojích a ovládl hru.

V 51. minutě slavil zasloužené vyrovnání, když daleko vyběhnuvšímu brankáři Konice Kmecíkovi udělal kličku Karel Slinták a pohodlně skóroval.

Za dalších sedm minut už hosté vedli, když se z malého vápna prosadil Richard David. „Druhá půlka už byla zcela v naší režii. Jestli to Konice ze začátku přepálila, to netuším, ale my ji už do ničeho nepustili,“ pochvaloval si Blaha.

Domácím se přesto ještě povedlo zápas zdramatizovat. Pomohl jim k tomu střídající hráč Uherského Brodu Filip Hruboš, který na hřišti pobyl pouhé tři minuty, než jej sudí Kolář za faul v přerušné hře potrestal červenou kartou. Přesilovku potrestali domácí během jediné minuty. Vyrovnávací gól na 2:2 vsítil po pěkné otočce uvnitř šestnáctky Jan Blaha.

To už ale Konice hrála pouze na tři obránce ve snaze alespoň vyhrát, a hosté udeřili potřetí. Rychlý brejk pohotově zakončil střelou do šibenice Kmecíkovi branky Roman Daněk.

„Nebýt toho přísného vyloučení, zápas bychom dohráli v klidu. Domácím to ale pomohlo a dali nám vyrovnávací gól. My jsme na to ale dokázali hned zareagovat a závěr už jsme si pohlídali,“ pokračoval uherskobrodský trenér Blaha.

Jeho tým dokázal v Konici vyhrát přesto, že už mu v zápase o nic nešlo a byl smířen se sestupem. Díky výhře si ale zachoval alespoň teoretickou naději, že by se mohl zachránit alespoň u stolu.

„Kluky jsem nějak zvlášť motivovat nemusel. Řekli jsme si, že nechceme skončit poslední a že se může stát cokoliv. Podle toho, jaké mám informace, tak se do divize ani do MSFL nechce přihlásit celá řada týmů. Z posledního místa bychom spadli určitě, takhle máme ještě šanci, protože jsme třetí od konce,“ podotkl Blaha.

„Hráli jsme bez odhodlání, bez víry, bez vůle, bez systému,“ vyjmenovával hlavní příčiny porážky konický kouč Sedláček.

„Ve druhém poločase se ukázala naše slabina, a to je kondice a síla. Tyto vlastnosti byly na straně Brodu. To byl taky hlavní důvod, proč konický mančaft nedokázal na jaře vyhrát ani jeden domácí zápas,“ přemítal.

Pozastavil se ještě nad tím, že tým vlastně ani pořádně připravit nemohl.

„Jednoznačná příčina toho všeho je malá tréninková účast. Co jsem tu tři týdny byl, tak se mi na tréninku sešlo třeba šest lidí. To se pak nic natrénovat nedá. Bez tréninku nemůžete hrát ani okresní přebor, natož divizi. To si tady musejí nějak dát dohromady, vyříkat si to, ale s takovou tréninkovou morálkou to prostě nejde,“ uzavřel Sedláček.

Sokol Konice – ČSK Uherský Brod 2:3 (1:0)

Branky: 10. Kryl, 79. Blaha – 51. Slinták, 58. David R., 81. Daněk. Rozhodčí: Kolář – Podaný, Řezníček. ŽK: Daněk (Uherský Brod). ČK: 78. Hruboš (Uherský Brod). Diváků: 145.

Konice: Kmecík – Bílý, Řehák, Voral, Křeček – Navrátil, Václavský, Klobáska (81. Rus), Koutek – Blaha, Kryl (74. Směták). Trenéři: Roman Sedláček a Karel Procházka.

Uherský Brod: Ondrůšek – Ligas, David M., Vrága, Dvořák – Solařík, Daněk, David R., Kúdela – Slinták, Kostelník (75. Hruboš). Trenér: Lubomír Blaha.