Konický konkurent v boji o záchranu a poslední tým tabulky Uherský Brod navíc doma porazil do víkendu vedoucí Vyškov a na jediného zástupce Prostějovska v divizi se bodově dotáhl. Do konce soutěže zbývají tři kola.

„Měli jsme šňůru povedených zápasů a dnes to z naší strany bylo horší. Ale to byl zákonitý pokles, musíme brát v úvahu, že domácí hrají o záchranu a měli jednu z posledních šancí, takže do toho dali všechno,“ hodnotil po zápase trenér Rosic Libor Zelníček.

Konici totiž přesun z umělé trávy na přírodní povrch evidentně sedl a nastoupila velmi aktivně. Jenže poprvé udeřilo na druhé straně, když se v 19. minutě prosadil po průniku z pravé strany střelec Rosic Petr Malata.

„Máme Malatu, který dá gól v každém zápase, to je velká výhoda,“ usmíval se Zelníček.

Domácí ale nepřestávali bojovat, svůj velký tlak si ale nechali až do druhého poločasu, kdy předváděli svůj zřejmě nejlepší jarní výkon.

„Doma určitě. Hodně nám pomohla změna prostředí. Zdálo se mi, že Rosice fyzicky odcházely, ale na jejich straně byla větší zkušenost. Každý jejich brejk zaváněl brankou,“ komentoval konický trenér Karel Procházka.

V 55. minutě bylo vyrovnáno, když se po hrubé chybě hostující obrany zjevil sám před brankářem Martin Schön, udělal mu kličku a neomylně poslal míč do sítě.

„Vrátili jsme je do hry, dali jsme si polovlastní gól,“ litoval minely trenér Rosic.

Branka Konici nabudila a dvě stovky diváků sledovali, jak jeden z nejlepších týmů divize zatlačila na vlastní šestnáctku.

„Naši hráči přestali běhat, mysleli, že to nějak ukopou. Ještě jsme domácím vlili energii do žil a měli jsme problémy to zvrátit,“ hněval se Zelníček.

V 61. minutě mohl poslat domácí tým do vedení Pavel Kryl, jeho volej ale mířil těsně vedle rosické branky.

O minutu později vyslal parádní projektil Ladislav Koutek, jeho dalekonosná rána však o centimetry minula Gruberovu šibenici.

Po něm to zdálky zkoušel i uzdravený Klobáska, rosický gólman jeho pokus vytěsnil. Sérií domácích šancí uzavřel v 74. minutě stoper Cetkovský, který hlavičkoval nad břevno.

Poté se ve své plné kráse naplnilo heslo nedáš – dostaneš, hosté rozjeli rychlý brejk, Malata zatáhl míč po pravé straně, naservíroval ho na zlatém podnose Pšíkalovi, jeho pokus ale skvěle vyrazil Kmecík. Bohužel pro domácí jen k volnému Novákovi, který poslal Rosice do vedení 2:1.

„Hráli jsme nahoře a nechávali to vzadu otevřené, hosté chodili do brejků. Ale my jinak hrát nemůžeme, musíme dávat góly, ale to se nám nedaří,“ podotkl domácí kouč Procházka, který mohl litovat, že při rozhodujícím brejku se zranil zadák Cetkovský.

„Ota se bohužel zranil, jinak by ho měl. To už je taková smůla, která nás provází. Ale nechci to na nic svádět,“ hledal těžce slova.

Zato hráči Slovanu mohli po zápase se svými fanoušky slavit důležitou výhru. Tým, který chtěl hrát střed tabulky atakuje postupové příčky.

„Děláme si z toho srandu. Náš cíl byl se co nejdřív zachránit. Teď jsme nad plán a už jsme se o postupu museli s vedením pobavit. Prezident klubu řekl, že když divizi vyhrajeme, tak se zeptá hráčů, jestli chtějí třetí ligu hrát. Bylo by to ale bez posil a navyšování rozpočtu,“ prozradil trenér Rosic a bývalá opora brněnské Zbrojovky Libor Zelníček.

Sokol Konice – FC Slovan Rosice 1:2 (0:1)

Branky: 55. Schön – 19. Malata, 75. Novák. Rozhodčí: Mikula – Hanák, Lakomý. ŽK: Směták, Řehák – Gruber. Diváků: 210.

Konice: Kmecík – Bílý, Cetkovský (77. Směták), Řehák, Růžička – Schön, Blaha, Klobáska, Václavský, Koutek – Kryl. Trenér: Karel Procházka.

Rosice: Gruber – Buriánek, Vítámvás, Pekáč, Čoupek – Urbánek (87. Komárek), Oprchal (61. Novák), Selinger, Šustr – Malata, Pšíkal (82. Rutmár). Trenér: Libor Zelníček.