Zlatým Horám podlehli svěřenci Svatopluka Kováře 0:2.

„Premiéra se nám nevydařila,“ uznal kouč, který na konické lavičce nahradil Karla Procházku. „Věděl jsem, že to bude těžké utkání a že náročný bude i celý krajský přebor. O tom jsme se názorně přesvědčili hned v prvním utkání.“

Zlaté Hory, které v minulé sezoně téměř zázračně utekly sestupu, přijeli do Konice v dobrém rozpoložení a už po čtvrthodině hry mohli vést.

Střelu Charalambidise stihli domácí zadáci odvrátit na roh, po něm čaroval na brankové čáře brankář Peter Kmecík, když reflexivně zasáhl proti hlavičce Šose.

Poté se dvou nadjěných šancí dostaly dvě nové posily Konice – Martin Navrátil a Jan Bednář. Ani jeden z nich ale výborného Švrčinu v hostující brance nepřekonal. Do kabin se tak šlo za bezbrankového sta­vu.

„Až do pátku jsme tvořili mužstvo. Přišli čtyři noví hráči. Hlavně v první půli pak bylo vidět hodně nepřesností, kluci se hledali. Ale to není výmluva, během zápasu jsme tahali za kratší konec,“ nehledal po zápase alibi Kovář.

„V poločase jsem klukům říkal, že nás soupeř přehrává v bojovnosti, agresivitě i důrazu. Jestli někdo držel naše akcie, tak to byl brankář Kmecík, díky kterému to bylo po půlce 0:0. Chtěli jsme vítězství strhnout na naši stranu, bohužel se nám to i přes veškerou snahu nepodařilo,“ pokračoval.

Po změně stran totiž udeřily Zlaté Hory, když se ve 48. minutě prosadil agilní Plhák. Konice se pak sice tlačila dopředu, její snaha ale buď končila už před šestnáctkou hostů nebo v náručí Švrčiny. V samotném závěru pak ještě přidal pojišťovací trefu horalů Charalambidis.

„Předvedli jsme naší hru. Vycházíme z hlubšího bloku, snažíme se o brejkové situace a vychází nám to. Takhle by se asi venku mělo hrát. Navíc nás podržel vynikající gólman,“ usmíval se trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.

„Takticky musím své mužstvo pochválit. Udělali jsme snad jen tři chyby, které domácí naštěstí nepotrestali.“

Ani jeden z koučů nechtěl z úvodního utkání sezony dělat unáhlené závěry. „Je potřeba se postavit na zem a začít pracovat. Jede se dál, první utkání nic neřeší, i když nám toho hodně řeklo. Musíme přidat ve všech směrech, zkoncentrovat se na další utkání a ty body přivézt zpátky,“ řekl domácí Kovář.

„Byl to první zápas. Na Konici bylo vidět, že má divizní návyky, fotbal hrát umějí. Ale dnes nebyli vpředu vůbec důrazní, myslel jsem si, že Kryl nás pozlobí daleko víc. Na druhou stranu musím říct, že jsme na ně byli dobře připravení,“ doplnil ho hostující Biedrava.

Sokol Konice – FK Zlaté Hory 0:2 (0:0)

Branky: 48. Plhák, 87. Charalambidis. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Pospíšil. ŽK: Navrátil, Kryl – Plhák, Vaclík, Minka, Martinka, Šos, Švrčina. Diváků: 100.

Konice: Kmecík – Bílý (80. Vydržel), Řehák, Ullmann, Růžička – Navrátil, Dvořák, Klobáska, Bednář – Kryl, Novotný. Trenér: Svatopluk Kovář.

Zlaté Hory: Švrčina – Martinka, Křivan, Škoda, Karlík – Chovan – Šos, Minka, Plhák, Vaclík (86. Barinec) – Charalambidis. Trenér: Milan Biedrava.