„Nebyl to hezký pohled. Nesli to opravdu těžce,“ popsal okamžiky po 90. minutě trenér Sokola Karel Procházka.

Jeho svěřenci se přitom na hřišti dlouho hledali. Za hodinu hry dvakrát inkasovali a všichni v Otrokovicích věřili v první sezonní výhru.

O to větší bylo po výsledku 2:3 jejich zklamání.

Aby byl příběh, Jak si Konice zahrála na Turecko ještě dramatičtější než před pár měsíci zápas mistrovství Evropy Česko – Turecko (2:3), zahodil Tomáš Režný v 70. minutě penaltu!

„Už jsem pomalu přestával věřit v úspěch. Ale domácí odpadali fyzicky a my je začali přehrávat,“ podotýká Procházka.

Za minutu Režného pokus vykopává z brankové čáry jeden z obránců. O 120 vteřin později se ale bývalý hráč Sigmy prosazuje.

Po rohovém kopu Skopala zůstal na zadní tyči zcela sám a snižuje na 2:1.

Konice stupňovala aktivitu. Po nádherném centru Pavla Křečka je opět na zadní tyči nepokrytý Svozil, který si v koncovce vychutnal gólmana – 2:2.

Neuplynou ani tři minuty a „turecké“ dílo je dokonáno. Po další standardní situaci následuje ve vápně domácích série tří hlaviček, kterou ukončuje pohotovou tečí nohou Kobylík.

Naprosto zničené Otrokovice už jen čekají na hvizd rozhodčího.

„Hráli jsme jen deset minut a stačilo. Byly jsme jako Turci,“ usmíval se Karel Procházka.

Otrokovice – Sokol Konice 2:3 (1:0)

Branky Konice: 74. Režný, 82. Svozil, 84. Kobylík.

Konice: Kmecik – Penc, Švrček, Voral, Skopal – P. Křeček, Macháček, Svozil, Režný (85. Kornel) – Kobylík (87. T. Křeček), Přikryl (73. Schön).