Svěřenci trenéra Jedličky byli od začátku klání lepší a ujali se i vedení. Poté však zahodili bezpočet šancí a po vlastní chybě ztratili doma dva body.

Duel začal konickým náporem a už v páté minutě padla úvodní branka. Z křídla přišel centr na Čižmara a ten Pobešku nekompromisně prostřelil.

Rychlá branka domácí nabudila a tak začali útočit snad ze všech stran druhý gól, však nepřidali. Naopak sami chybovali a v šestatřicáté minutě inkasovali.

Situace byla podobná konické brance. Šternberští však dvakrát nastřelili Rece a až třetí střelou dostal míč za čáru Jurečka. Konici průběh duelu zaskočil a dokonce poločasu se nedokázala vzpamatovat.

„Domácí šli rychle do vedení. Byli lepším týmem," uznal lodivod hostů Milan Schmidt a s úlevou v hlase dodal: „Naštěstí jsme stav srovnali na 1:1 a poté se i hra vyrovnala."

„Vstup do utkání jsme měli výjimečně dobrý," pochvaloval si konický trenér Roman Jedlička a popsal jej blíže: „Dali jsme rychlý gól a přidali plno šancí. Bohužel vlastní chybou jsme inkasovali a pak přišlo trápení."

Druhých pětačtyřicet minut nepřineslo další branku, přesto si diváci nemohou stěžovat. V Konici se hrál rychlý a pohledný fotbal. Především domácí mužstvo se předvedlo v dobrém světle.

Jedličkovi svěřenci si vypracovali nejméně pět tutových šancí. Do útoku se dral Antl, Kamenný i Čižmar.

Většina pokusů však skončila v náručí Pobešky nebo mimo bránu. Hosté zásluhou Novosadova přímého kopu orazítkovali tyč Recovy svatyně.

V samotném závěru padlo břevno také na šternberské bráně, gól však žádný.

„Domácí byli aktivnější. Navíc my jsme museli udělat změny v obraně. Poslal jsem tam rychlého Kubu. Ubránili jsme jejich nápor a myslím si, že i když byla Konice lepší, tak remíza zápasu sluší," zhodnotil duel Schmidt.

„Druhý poločas? Plejáda zahozených šancí," kroutil hlavou kouč Jedlička a posteskl si: „Na začátku sezony nám tam padalo vše, nyní ne. Tým si musí lépe sednout. Doma je to ztráta dvou bodů, přesto jsme alespoň jeden získali."

Sokol Konice – FK Šternberk 1:1 (1:1)

Branky: 5. Čižmar – 36. Jurečka. Rozhodčí: Svozil – Vedral, Vachutka. ŽK: Kamenný – Kymlička, Novosad., Kuba, Filip.

Konice: Rec – Bílý (85. Burget), R. Řehák, Růžička, Drešr – Antl (80. T. Řehák), Kořenovský (55. Bláha), Čižmar, Sedláček – Kamenný, Vydržel. Trenér: Roman Jedlička.

Šternberk: Pobeška – Kymlička, Coufal, Mudrák (46. Tomanec), Zifčák – Hlaváč (20. Jurečka), Novosad, Kuba, Vinkler –Smrček, Hlaváček. Trenér: Milan Schmidt.