V praxi to znamená, že 30. kolo rozhodne o tom, které tři týmy doplní dva sestupující a kdo vyhraje skupinu D. Jedním z nejvíce sestupem ohrožených týmů je Sokol Konice, aktuálně předposlední mužstvo skupiny D. To má šanci na záchranu jen při souběhu několika dalších výsledků.

Hlavním předpokladem, aby Konice mohla vystoupat na 13. místo zaručující záchranu, je to, aby svůj zápas s Otrokovicemi nevyhrálo Blansko a aby Napajedla prohrála doma s Hodonínem. To není zdaleka nereálné, uvážíme-li, že Otrokovice s Hodonínem bojují na dálku o první místo.

Zato Konice hostí doma Uherský Brod. Jenže aby se v konečné tabulce dostala před Napajedla, musí stáhnout jejich náskok ve skóre, bodů by totiž měly oba týmy stejně a vyrovnané jsou i jejich vzájemné zápasy (2:2).

Ono manko činí šest branek, Konice ale musí dohnat branek sedm, protože Napajedla mají více nastřílených gólů.

„Je to už jenom teorie, nemáme to ve svých rukou a budeme se muset spoléhat na výsledky ostatních,“ uvědomuje si trenér Konice Karel Procházka.

„Uherský Brod je už jistě sestupující, nezachrání ho ani svěcená voda. Takže tak trochu doufáme, že by to utkání mohli podcenit, protože už jim o nic nejde,“ poodhaluje plány Konice, která se ale na jaře z výhry ještě neradovala ani jednou.

„Musíme se pokusit o to, co jsme ještě na jaře nedokázali – vyhrát,“ ví dobře Procházka, jehož na poslední tři kola doplnil na lavičce fotbalový internacionál a známý bouřlivák Roman Sedláček.

Jeho příchod se podle Procházky na týmu projevuje velmi pozitivně.

„Především je to obrovská osobnost. Jeho příchod nám hodně pomohl, i když to zatím výsledkově nejde poznat. Ale herně jsme šli nahoru, za to, že máme nemocné hráče nebo neumíme proměňovat šance, nemůže,“ přemítá Procházka.

Poslední duel sezony rozehraje jeho tým na domácím hřišti už v sobotu v 16.30.