„Čeká nás utkání pravdy. Posunuli jsme se do sestupových vod a hrajeme již o záchranu,“ neskrývá vážnost situace hlavní kouč Karel Procházka. Proti šestému HFK však nebude moci do již tak prořídlé sestavy zařadil ani Ondřeje Klobásku.

Dvacetiletý defenzivní záložník a při nutnosti i stoper dostal za vyloučení v posledním divizním kole trest na jeden zápas a spoluhráčům bude moci na hřišti pomoci až 16. dubna proti Otrokovicím. „Je to komplexní fotbalista. Bude nám chybět hlavně v defenzivní práci a vyžádá si to změny v rozestavení,“ smutní Procházka.

Výsledkovou euforii neprožívají ani domácí fotbalisté. Třebíčští začali jaro domácí porážkou s Tasovicemi, na níž navázali výsledkem 0:1 v Rosicích. Proměněnou penaltou rozhodl hned po dvaceti minutách zkušený Petr Malata, faulující Michal Beer navíc musel po druhé žluté ze hřiště a zbylé minuty dochytal dvaatřicetiletý náhradník Miroslav Rousek.

„Každý mančaft má dva vyrovnané gólmany, nemělo by to hrál žádný zásadní význam,“ odmítá výhodu v možné nerozchytanosti gólmana a jeho případné nesehranosti se zbytkem obrany trenér Konice.

Utkání začíná v sobotu v 15.30 za dohledu trojice Miroslav Trávníček, Jiří Beneš a Karel Linhart a důvěru do úvodního hvizdu může Konickým dodávat statistika. Z posledních devíti utkání Koničtí Třebíč hned čtyřikrát porazili a jen dvakrát prohráli, naposledy doma 4. listopadu 2007.

„Statistiky se ale vždy někde prolomí. Skvělou bilanci jsme doteď měli i na domácím hřišti a prohráli. Budeme ale chtít hrát tak, abychom uspěli,“ burcuje k povedenému výkonu i výsledku Procházka.

JIŘÍ MOŽNÝ

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku