“Jediná přímá střela na bránu a byl to gól. Velcí hráči dělají velké věci. Martin Hlouš je žolík, dokáže utkání rozhodnout. Na Blansko se nám tradičně daří. Je to náš oblíbený soupeř a jsme rádi, když s ním můžeme hrát,” radoval se uvolněný kouč domácích Karel Procházka.

Podobně se vyjádřil i hostující lodivod Roman Šindelka. “Zasloužili jsme si minimálně remizovat. Jedna úspěšná střela na branku a po ní rychlé vyloučení. I v deseti jsme se snažili zápas zvrátit, ale nepovedlo se. Šancí bylo několik…,” zmínil druhý podstatný moment

Hned od úvodního hvizdu bylo patrné, že utkání bude zejména o bojovnosti a vzdušných i pozemních soubojích. Po jednom z nich obdržel hned v šesté minutě ránu konický gólman Peter Kmecik a po zbytek duelu bylo patrné, že nění zcela fit.

Jednu z mála povedených kombinací předvedli Koničtí v desáté minutě, ale po kombinaci s Voralem se Jonáš Navrátil ocitl příliš blízko hostujícícmu brankáři. Hosté odpověděli o šest minut později, ale pokus kapitána Bednáře po přihrávce z levé strany až k bráně nepronikl.

Hlavička nejlepšího podzimního střelce domácích – stopera Lukáše Valy – po rohovém kopu Vorala mířila nad a skutečnou gólovku neproměnil v sedmatřicáté minutě Jonáš Navrátil.

Dostal přesnou přihrávku do běhu od Martina Schöna, po zemi se snažil míč umístit ke vzdálenější tyči, ale Sehnal míč špičkou kopačky vytěsnil.

Pro obě rychlonohá křídla navíc utkání velice rychle skončilo. Hned v osmatřicáté minutě střídal s podezřením na natržený stehenní sval Navrátil, o sedm minut později ho s poraněným kotníkem následoval i Schön.

“Máme šest zraněných hráčů, tři z nich dohrávali. Středu tedy víceméně bojkotujeme a nastoupí i hráči z béčka. Prioritou je divize,” zmínil Procházka pohárový svátek proti překvapivě až třetiligovému 1.HFK Olomouc.

V první půli hosté hrozili především po pravé straně, kde několikrát našli úspěšný recept na jindy bezchybného Ladislava Koutka. Žádná z přihrávek se ale neujala. Nezblokované střely byly buď nepřesné, nebo si s nimi poradil Kmecik.

“Škoda, že chodilo málo centrovaných balonů před bránu. Míče do hloubi pokutového území pochytal brankář,” poznamenal Roman Šindelka.

Hosté začali aktivně také ihned po návratu ze šaten, po faulu těsně před vápnem však rozhodčí trochu překvapivě nechal pouze výhodu a pokus z těžkého úhlu nenadělal Kmecikovi nejmenší starosti.

Jak na to chtěl spoluhráčům vzápětí ukázal pravý bek Koutek. Volej po rohovém kopu se přes změť hráčů neprodral a ránu zpoza šestnáctky mířící spíše vedle pravé tyče vyrazil Sehnal na roh.

Vysvobození přišlo až po hodině hry. Martin Hlouš zaujal po nástupu na hřiště pozici středního útočníka a na okraji velkého vápna dokázal využít přiťuknutí od vrchního asistenta Petra Rajnohy. Obtočil se kolem beka a nechytatelně zavěsil kousek pod levý vinkl – 1:0.

Hosté trpěli na nedisciplinovanost a dohadování se s občas nepřesnými rozhodčími a šest minut po zrušení bezgólového stavu obdržel druhou žlutou kartu Libor Němec. Vzápětí dostal kartu za řeči i Zich a o několik minut později mohl být rád, že za faul zezadu neodržel i druhou.

“Některé výroky rozhodčích byly spornější, nicméně by si hráči měli uvědomit, že na hřišti tvoří kolektiv a vyloučeném trpí dalších deset hráčů na hřišti plus lavička,” neměl pro ně pochopení Šindelka.

I v oslabení mohli Blanenští vyrovnat, ale v poslední minutě to odmítl kanonýr Karásek. Po centru z levé strany hlavičkoval těsně vedle levé tyče.

Díky čtvrté domácí výhře v řadě tak Koničtí předstihli svého doposud druhého protivníka a se čtrnácti body při skóre 11:8 se dokonce protlačili na první místo divizní D skupiny.

Právě o lepší poměr vstřelených a obdržených branek před nebodující Hodonín. Blansko kleslov nesmírně vyrovnané tabulce na čtvrtou pozici.

Sokol Konice – FK Apos Blansko 1:0 (0:0)

Branka: 62. Hlouš. Rozhodčí: Drozdy – Volf, Mayer. ŽK: Němec, Zich, Hájek (B). ČK: 68. Němec (B). Diváků: 210.
Konice: Kmecik – Koutek, Vala (73. Rus), Řehák, P. Křeček – Klobáska – Rajnoha, Voral – J. Navrátil (38. Hlouš), J. Blaha, Schön (45. Směták). Trenér: Karel Procházka.
Blansko: Sehnal – Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček – Němec, Janíček, Charník (82. Nečas) – Šíp (76. Bezděk), Karásek, Bednář. Trenér: Roman Šindelka.