„S vítězstvím můžeme být spokojeni, ale co se týče herní stranky, platí to, co jsem říkal po zápase v Kralicích (ten Konice vyhrála rovněž 2:0, pozn. aut.), tedy že si tým stále sedá. Jsme pořád na začátku soutěže a já věřím, že naše výkonnost může ještě růst," řekl trenér konického Sokola Roman Jedlička.

Jeho svěřenci šli do vedení ve 24. minutě, kdy si za litovelskou obranu naběhl Novotný a míč mazácky uklidil do branky. „Byla to taková hraniční situace. Sudí mohl pískat ofsajd, ale neudělal to," litoval litovelský kouč Jaroslav Šišma.

I on cítí, že se jeho mužstvo teprve sehrává.

„S konečným výsledkem spokojení být nemůžeme, ale s výkonem našich mladých kluků poměrně ano. Máme šest hráčů, kteří vyšli z dorostu, takže to stále dáváme dohromady. Utkání jednoznačně rozhodla zkušenost Konice, která hraje prakticky se stejným kádrem jako v minulé sezoně," přemítal Šišma.

Litovel prováhala největší šanci na vyrovnání po změně stran. Po centru hlavičkoval z pěti metrů osamocený Martin Šilberský. Jenže jeho pokus mířil pouze do rukou připraveného brankáře Kmecika. „Kdyby to trochu umístil, byl by to gól," odhadoval litovelský kormidelník.

Jeho protějšek zase očekával pojišťovací branku, ta ale dlouho nepřicházela.

„Náznaků a šancí jsme přitom měli spoustu, ale nic jsme nebyli schopní proměnit," uvedl Jedlička. Až v 85. se po chybě litovelské obrany prosadil podruhé v utkání Novotný.

„Domácí byli celkově fotbalovější," uznal sportovně správnost porážky Jaroslav Šišma.

„Bylo vidět, že se teprve poznávají. Ale myslím, že starosti se záchranou mít nebudou," vyjádřil se na adresu litovelského týmu šéf konické lavičky Roman Jedlička.

Sokol Konice – TJ Tatran Litovel 2:0 (1:0)

Branky: 24. a 85. Novotný. Rozhodčí: Kopecký – Kašpar, Motal.

Konice: Kmecik – P. Křeček (77. Antl), Rus, Řehák, Růžička – Směták (46. Malínek), Cetkovský, Klobáska, Bednář, Schön – Novotný (89. Schvarz). Trenér: Roman Jedlička.

Litovel: Procházka – Otava (75. Jarmar), Jindra, Krátký, Chrudina (68. Čep) – Kučera, Šrom, Krajc, Miklánek – Šilberský, Bednář (63 Baránek). Trenér: Jaroslav Šišma.