Konická série porážek v přípravě se prodloužila na čtyři zápasy. Jednoznačně v tomto případě vyzníval nejen výsledek, ale i předvedená hra. Zábřeh na Moravě, beznadějně poslední celek MSFL, přehrál svoje soupeře rozdílem třídy.

Tři góly, a řada dalších velmi výrazných šancí k tomu - to je nejvýstižnější charakteristika zatím posledního přípravného duelu konického výběru.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. Zábřeh, který všechna svá přípravná utkání vyhrál, se nikam nehnal a čekal na chybu. Tu první jim nabídl v 35. minutě Švrček, když ukázkově namazal Svozilovi a ten sám, nikým neatakován, poslal nadvakrát hosty do vedení 0:1.

Těsně před koncem prvního poločasu stihli hosté navýšit svoje vedení gólem do šatny. Všemu předcházela série nepřesností v domácích řadách. Nejprve devatenáctiletý mladíček na levé straně obrany Jurník přihrál pod tlakem k levému praporku Řehákovi, ten nepřesně Kmecikovi, který nedokázal razantně odkopnout míč.

Následný souboj Kornela s Čučkou dopadl lépe pro ofenzivního štírka ze Zábřehu, který se v koncovce nemýlil – 0:2.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jedinou vynucenou změnou, když místo kulhajícího Jurníka nastoupil další rekonvalescent Schön. Pokud by se o prvním poločase dalo říci, že byl herně vyrovnaný, tak ten druhý byl již zcela v režii hostů.

Příchodem Schöna domácím odešel střed zálohy a na Kmecika se valil jeden útok za druhým. Jen díky kvalitám domácí brankářské jedničky zůstával pro domácí výsledek stále milosrdný. Kmecik postupně likvidoval jasné šance Richtera s Vodákem.

Nestačil jen na dalekonosnou pumelici slovenského bombera Čučky, kterou vymetl šibenici – 0:3.

Domácí za celý zápas vyslali na Blahu v zábřežské bráně jen čtyři střely. O tu první se postaral ve 39. minutě Křeček, podruhé pálil v 51. minutě z volného přímého kopu Řehák, a to tak, že doprostřed brány. Třetí domácí pokus měl v 62. minutě na svědomí Špunda, který ve vyložené šanci pálil do nohou již padajícího Blahy, a posledním nebezpečím pro hosty byla hlavička Švrčka, která mířila vedle.

Domácí hráči nedokázali nic kloudného vymyslet. Poropadli zejména v útočné fázi, kde nedokázali podržet míč. Ani domácí publikum rozhodně nejevilo žádné známky spokojenosti.

Koničtí mají před posledním přípravným utkáním s Blanskem rozhodně o čem přemýšlet, neboť s takovouto hrou budou mistrovské zápasy pouze o zachování divizní příslušnosti. Zápas je na programu tuto sobotu již od 14.00.

Sokol Konice – SK Sulko Zábřeh 0:3 (0:2)

Žluté karty: Švrček. Rozhodčí: Kratochvíl. Diváků: 100

Karel Procházka trenér Konice: Výsledek hovoří jasně. Jsem zklamaný. Není co dodávat. Jasně jste viděli, že v útočné fázi jsme byli bezzubí. Dvě úvodní branky padly po našich individuálních chybách. Spokojený jsem byl s brankářem a obranou, kteří dnes měli hodně práce. Kluci umějí zahrát agresivně, ale jen při tréninku sami proti sobě. Na marodku se vymlouvat nebudu, protože ti co hráli dnes, budou s největší pravděpodobností hrát i proti Blansku a Líšni. Z tohoto pohledu toto přípravné utkání ukázalo, jak na tom kdo z hráčů je a na čem je potřeba zapracovat.

Jiří Balcárek trenér Zábřehu: Častokrát mají ligové celky potíže se prosadit v utkáních s divizními týmy, my ale měli opravdu dost šancí, domácí neměli útok a tak nebyli nebezpeční. Poslední přípravné utkání hrajeme s Mohelnicí a budu chtít, aby se tento zápas určitě odehrál na živé trávě. Pokud by ta zábřežská nebyla ve stavu, že by se na ní dalo hrát, odehrajeme zápas s Mohelnicí na některé živé trávě v okolí.