Konice doma konečně zase vyhrála. Pokořila Loštice

Konice – Cestu z krize zřejmě našli v Konici. Exdivizní tým po katastrofálním vstupu do krajského přeboru vyhrál podruhé v řadě a navíc ukončil několikaměsíční sérii domácích proher. Odnesly to Loštice, které odjely s porážkou v poměru 3:1.

31.8.2011

Fotbalisté Konice (v bílém)Foto: DENÍK/Martin Dostál

Domácí trenér Svatopluk Kovář se před utkáním řídil heslem „vítězná sestava se nemění“, a postavil identickou základní jedenáctku, jako o víkendu v Ústí, kde Konice vyhrála 5:3. Hned v úvodu ale jeho tým neproměnil dvě šance a padl do mírnějšího útlumu.

„Spokojený jsem byl až po zápase. Po prvním poločase to totiž nešlo. Hráli jsme velmi laxně, bez důrazu. Byli jsme zbytečně nervózní, k tomu se ještě přidaly ty dvě šance v začátku,“ ohlížel se Kovář.

Naopak Loštice vycítily šanci a tlačily se dopředu. Do vedení je mohl poslat ve 22. minutě Vinkler, jeho únik ale zastavil brankář Peter Kmecík. Podle hostí faulem, podle rozhodčího čistě. „Tato situace ovlivnila celý zápas. Domácí brankář měl vidět červenou, místo toho viděl náš hráč žlutou za simulování,“ líčil vedoucí loštického týmu Martin Šilberský.

Srovnal Schön

I přesto šli hosté do vedení. Stalo se tak ve 30. minutě, kdy si chuť spravil právě Vinkler. Dlouho se ale Loštice neradovaly, už dvě minuty nato srovnal dalekonosnou střelou Martin Schön.

„Až na tento vyrovnávací gól jsme v prvním poločase podali kvalitný výkon,“ podotkl Šilberský.

Domácí trenér Kovář musel naopak v kabině zvýšit hlas.

„Museli jsme si spoustu věcí vyříkat, změnit přístup k zápasu,“ vysvětloval. A jeho slova zřejmě padla na úrodnou půdu, protože po návratu ze šaten už Konice na hřišti dominovala.

Dvořák vymetl pavouky

Vedoucí branky se dočkala v 64. minutě, když se prosadil Dvořák. Ten samý hráč pak přidal deset minut před koncem i pojistku, která stála skutečně za to. Z dobrých 30 metrů vymetl všechny pavouky v brance loštického Zdeňka Morávka. „Byla to čistá šibenice,“ pokyvoval s úsměvem konický kouč.

„Domácí nás ve druhém poločase předčili v bojovnosti. Šli si za výhrou. My jsme si naopak nedokázali vytvořit tolik šancí jako v předcházejících zápasech,“ litoval vedoucí loštického mužstva Šilberský.

Konického kormidelníka Svatopluka Kováře výhra pochopitelně potěšila, z nejhoršího ale podle něj jeho tým není. „Ještě jsme se z ničeho nedostali, protože v tabulce pravdy máme pořád minus tři body. Teď musíme zvládat naše domácí utkání a dovézt i něco zvenku,“ nastínil konické plány.

Sokol Konice – SK Loštice 1923 3:1 (1:1)

Branky: 32. Schön, 64. a 80. Dvořák – 30. Vinkler. Rozhodčí: Kouřil – Boháč, Reich.
Konice: Kmecík – Klobáska, Ullmann, Řehák, Bílý (70. Růžička) – Škoda, Dvořák – Navrátil, Bednář (86.Vydržel), Schön – Novotný (90. Kryl). Trenér: Svatopluk Kovář.
Loštice: Morávek – Ďurček, Hejný (74. Morávek), Petruška, Dajčar – Jos. Mikeš, Hlaváč, Vykydal, Vinkler – Salamon, Zbořil (63. Jak. Mikeš). Trenér: Vratislav Filip.

Autor: Martin Dostál

31.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

1

Prostějov bude vybírat za užívání autobusového nádraží

SEZÓNA SE ROZJELA. Prvním turnajem v neděli 19. listopadu 2017 odstartovala dlouhodobá zimní futsalová soutěž okresu Prostějov.
49

Futsal Prostějovska: favorité na úvod nezaváhali

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Předškoláky provedla vyučováním pohádka. Podívejte se

Děti usedly do lavic, vzaly tužku a pustily se do práce. Ve tři čtvrtě na deset nastala v kralické základní škole úplně normální hodina. Tedy nebýt jedné věci: do lavic neusedly děti školou povinné. Naopak - vyzkoušeli si je předškoláci, kteří zatím o učení mohou jen snít. Už dopředu si ale díky projektu Školička zjistí, co je při vyučování čeká a nemine.

Nehoda v Olomoucké: cyklistka skončila po srážce s autem v nemocnici

Srážku cyklistky s autem šetří po úterku prostějovští policisté. Ti zjišťují, kdo zapříčinil nehodu, která se odehrála před desátou hodinou dopoledne v Olomoucké ulici.

Spor prostějovských sportovkyň pokračuje. Zapletli se v něm i exekutoři

Další spor dvou ženských sportovních týmů z Prostějova je na světě. Jak již deník informoval, Rebelky, které závodí v jízdě na dračích lodí, nejsou spokojené s existencí dalšího, podobně pojmenovaného týmu.