Do zápasu vstoupili aktivněji koničtí. Nejprve se do zakončení dostal Režný, jeho střela byla zblokována na roh. Poté se do míče opřel z 20 metrů Skopal, jeho pokus šel těsně nad.

V 5. minutě našel blanenský Němec dlouhým pasem na levé straně Bednáře, který obešel Pavla Křečka. Následně se pokusil Kmecika přelobovat, ten však jeho úmysl odhalil a míč vyrazil do bezpečí.

V 8. minutě našel Dvořáček pěknou přihrávkou pod sebe domácího kanonýrka Čejku, jeho střela šla nad branku. Oba týmy se kombinačně prosazovaly hodně těžko a v této činnosti bylo více snahy na straně Sokola.

K vidění byla řada nepřesností a nakopávaných balónů ze strany domácích za obranu Konice. Obrana konických si dobrou patnáctiminutovku vybrala slabší chvilku.

V 17. minutě k radosti domácích konečně přišla kloudnější akce. Po pasu Šípa se k míči dostal Čejka. Ten svůj průnik zakončil křižnou střelou, která o pár centimetrů minula levou tyč Kmecikovi branky.

V 19. minutě našel opět domácí Kleveta na levé straně rozběhnutého Bednáře. Ten se ve vápně zbavil Pence a přihrávkou oslovil Čejku. Jeho následnou střelu z otočky dokázal z branky vyhlavičkovat konický Švrček.

Ve 23. minutě se nádhernou přihrávkou za obranu prezentoval Dvořáček, Čejka se míč nechal jednou skočit a poté jej napálil těsně vedle hostující branky. V téže minutě velmi dobře hrající Režný pálil těsně vedle Slaninovi branky.

Ve 24. minutě Dvořáček špatně odkopl balón, který se dostal k Režnému. Útočník Konice z ideální pozice branku opět těsně minul. Další minuty příliš vzruchu nepřinesly, ale koničtí postupně přebírali iniciativu.

Nově složená obrana Sokola začala fungovat a domácím se přestávalo dařit.

Přesto koničtí spílali sudímu, když nepotrestal v 37 minutě faul na Hlouška, který musel být ošetřen a do hry již nezasáhl. Ve 41. minutě vypálil Skopal, jeho pokus skončil těsně vedle pravé tyče Slaninovy branky.

Ve 44. minutě se do míče z 20 metrů opřel agilní Režný, jeho nádherná střela orazítkovala břevno. Poločas zakončila Němcova střela daleko vedle Kmecikovi branky. Do druhého poločasu nastoupilo blanenské mužstvo s jednou změnou, obránce Koutného nahradil útočník Martin Sehnal.

V 50. minutě se pořádně zapotil Slanina, dorážku Režného z malého vápna dokázal s vypětím všech sil pokrýt. V 53. minutě se po rohu Němce a Bednářově prodloužení dostal k odraženému míči Šíp, hradbu těl ve vápně však propálit nedokázal.

V 57. minutě se po narážečce Sehnala s Bednářem ke střele dostal Kleveta, míč ke štěstí konických skončil na tyči hostující branky.

V 59. minutě zlikvidoval další tutovku Slanina, když se před ním ocitl zcela volný Pavel Křeček, a to když těsně před ním neproměnil tutovku Režný, který však z malého vápna míč do sítě nepropasíroval.

V 63. minutě Keglerovu přihrávku napálil z jedné Dvořáček, jeho střela z hranice vápna minula jen o vlásek branku Kmecika. V 70. minutě si šikovně dal tělo před blanenského obránce Šípa Pavel Křeček, posunul míč a byl následně faulován ve vápně.

Jasná penalta. Režný si počkal na pohyb Slaniny a poslal míč nekompromisně do branky - 0:1. Odpovědět mohl v zápětí Kleveta, jeho nádherný projektil z 22 metrů však v síti neskončil.

O minutu později zasadila Konice Blansku druhý úder. Po průniku levou stranou a následné střele nejprve dobře zasáhl Slanina, na dorážku Režného. Na druhou dorážku Pavla Křečka byl už ale brankář Blanska krátký - 0:2.

V 75. minutě našel blanenský Klimeš dlouhým pasem Sehnala, který si obhodil vyběhnuvšího Kmecika, míči v cestě do sítě zabránil s přehledem hrající Voral. V 77. minutě oslovil Bednář ze standardky Klimeše, ale jeho hlavička z nadějné pozice letěla vedle. V 85. minutě po nešťastném propadnutí míče hostující obranou se domácí mohli radovat ze vstřelené branky. Z levé strany centroval Šíp, Čejka hlavou přiťukl Sehnalovi, který přesnou hlavičkou zaznamenal 18. branku v sezóne. Vyrovnání však už nepřišlo a Konice si konec zápasu s přehledem pohlídala.

"Pokud jsem dnes dobře napočítal, tak jsme šestnáctkrát vystřelili na branku Blanska. Z toho bylo tak šest vyložených tutovek. To je přesně počet, který potřebujeme ke vstřelení branky. Udělal jsem v sestavě zásadní zásah do obrané řady a dobrých dvacet minut se kluci dávali dohromady. Pak začala obrana fungovat tak, jak si přectavuji. Kluci se po dvou domácích porážkách semkli a ukázali, že jsou dobrý a silný kolektiv schopný porazit kohokoli. Toto vítězství pro nás hodně znamená a je to omluva našim fanouškům za předchozí dvě protrpěná odpoledne. Nyní v sobotu na hody přijedou do Konice zachraňující se fotbalisté z Brna Židenic. Pokud navážeme na předvedený výkon, určitě vyhrajeme,“ řekl Karel Procházka, trenér Sokola Konice.

FK Apos Blansko - Sokol Konice 1:2 (0:0)

Branky: 86. Sehnal - 71. (pen.) Režný a 73. Pavel Křeček. ŽK: Koutný, Bednář, Sehnal - Michalčák, Kmecik. Diváci: 150.

Blansko: Slanina - Kugler, Klimeš, Koutný (46. Sehnal), Šíp - Dvořáček (74. Přikryl), Němec, Richtr (77. Rychnovský), Bednář - Čejka, Kleveta. Trenér Petr Vašíček.
Konice: Kmecik - Rus, Švrček, Penc, Voral - P. Křeček (86. T. Křeček), Macháček, Michalčák, Skopal - Režný (90. Folprecht), Hloušek (38. Hlouš). Trenér Karel Procházka.