Konice – Napajedla 2:3 (1:1)

Konice nešla do utkání se zachraňujícím se soupeřem v ideální pohodě.

„Hraje se nám lépe venku,“ říkal před utkáním kouč Karel Procházka.

„Řekl bych, že nám nevyhovuje domácí umělá tráva. Kdo hrál někdy fotbal, tak ví, že umělka je na zimu skvělá věc, ale když se na ní má hrát dlouhodobě, začne se zajídat,“ poodhalil jeden z možných důvodů, proč Konice v domácím prostředí na jaře ještě neuhrála ani bod.

Melichářek nastřílel domácím hattrick

S Napajedly byla Konice lepším celkem. jenže nedokázala proměnit hned několik vyložených šancí, a tak celý zápas jen dotahovala.

Za hosty střílel jen Melichárek. Na první a druhou jeho branku dokázali ještě Přikryl se Schönem odpovědět. Na třetí zásah, kterým napajedelský střelec zkompletoval hattrick, však nemohl reagovat nikdo, bezprostředně po něm totiž rozhodčí zápas ukončil.

Branky: 40. Přikryl, 79. Schön – 23., 67. a 90. Melichárek.

Protivanov – Otrokovice 0:1 (0:1)

Výhodu domácího prostředí tentokrát v bodový zisk nepřetavil ani Protivanov. Svěřenci trenéra Romana Sedláčka na jaře prohráli první zápas v Šardicích a pak drželi pětizápasovou šňůru neporazitelnosti.

Tu teď utnul sedmý tým tabulky z Otrokovic.

Protivanov zůstává po 23. kole na deváté příčce.

Osudným se pro domácí stala poslední minuta prvního poločasu. Gól do šatny jim totiž vstřelil otrokovický útočník Martin Jurčík. Domácí už na jeho trefu odpovědět nedokázali.