Utkání nebylo fotbalově nikterak pohledné, na čemž se shodli trenéři obou týmů.

„Byla to taková nakopávaná. Domácí nás hlavně potrápili v úvodu, kdy si vytvořili několik dobrých šancí," připomněl Petr Navrátil, kouč Klenovic.

„Bylo až neuvěřitelné, co jsme nedokázali proměnit! Měli jsme tři tutovky, jednou jsme dali břevno a ve dvou případech jsme nedokázali trefit bránu," zlobil se kojetínský trenér Roman Matějka.

Utkání prakticky rozhodl jediný moment.

„Náš brankář chytil balon, ale domácí Cibulka ho chtěl vykopnout, ale tím přes něj přeletěl. Počítali jsme s tím, že se bude pískat faul na gólmana, nikoliv penalta. Tohle poněkud ovlivnilo průběh utkání," nechápal lodivod hostů, který musel vzápětí přihlížet, jak Bosák skóruje.

Inkasovaný gól byl nepříjemnou záležitostí. Pocit křivdy jakoby se podepsal na psychice hráčů.

„Evidentně je to rozhodilo. Na jejich hráče byl pískaný faul, ale ten se ohnal po našem záložníkovi loktem a byl vyloučen," popisoval jeden z klíčových momentů utkání Matějka, jež zároveň dodal: „Po tom vyloučení se přestal hrát fotbal, který tak do té třicáté minuty k vidění byl. Utkání bylo rozhádané a nesvědčilo to ani jednomu týmu."

Druhou půlku hosté zahájili aktivně, jakoby ani nebyli v desíti lidech.

„Vůbec jsme nechtěli hrát zaňdoura, naopak chtěli jsme hrát po křídlech a dál presovat obránce, což se nám vcelku i dařilo. Herně jsme možná byli i lepší než Kojetín. Bohužel za hanlivý výrok na adresu sudího dostal druhou žlutou Lakomý a my jsme už museli hráče klidnit, protože emoce už hodně pracovaly," připustil kouč Klenovic. Ten se také musel smířit s neuznaným gólem pro ofsajd.

Utkání se kouskovalo a prakticky se ani pořádně nehrál fotbal. Žádný z týmů navíc nedokázal skóre změnit, a tak se Kojetín se závěrečným hvizdem mohl radovat z prvního vítězství v nové sezoně.

„Tak se ziskem tří bodů jsem samozřejmě spokojený. Byl to těžký zápas. Hráli jsme sice pak proti devíti, ale prakticky to pro nás ani později výhodou nebylo. Paradoxně v předchozích duelech jsme hráli lepší fotbal, a bylo nám to k ničemu. Teď jsme urvali konečně body," doplnil Matějka.

„V devíti jsme definitivně přišli o šanci s výsledkem něco udělat. Nechtěli jsme si už v závěru udělat ostudu a utkání jsme chtěli dohrát. Hráli jsme zkrátka to, na co jsme měli. Bohužel ve výsledku to nevyšlo," dodal Navrátil.

Další utkání čeká Kojetín netradičně ve středu, kdy doma od 17.30 vyzve tým Konice. Klenovice v tentýž den a čas přivítají rezervu Holice.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – TJ Sokol Klenovice na Hané 1:0 (1:0)

Branka: 35. Bosák z pen.

Rozhodčí: Hodaň – Silný, Slota. ČK: 40. Hatle a 73. Lakomý (oba Klenovice). Diváků: 100.

Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Peřina, Machů, Dočkal, Panák – Z. Matějka (85. Rybovič), Axamit, Kantor, Řezáč (60. Lízal) – Bosák (75. Flora) – Cibulka (80. Krčmář). Trenér: Roman Matějka.

Klenovice: Polák – Smékal, Lakomý, T. Cetkovský, Liška – Všianský, Šlézar, Hatle, Rozehnal – Borovský (65. Klimeš), Jahl (46. Pekař). Trenér: Petr Navrátil.