„Bylo už od prvních minut poznat, že Konice k nám dorazila s taktikou bránit, bránit a jen bránit. Dopředu vyráželi maximálně ve třech lidech," popsal dění na hřišti Roman Matějka, kouč Kojetína.

Domácí se snažili hrát, ale nedokázali se prosadit přes dobře pozičně pracující obranný val soupeře. Ten spoléhal na rychlé brejky, kterými hodně zlobil beky Slavoje. Už v prvním poločase se hráči Konice hned třikrát ocitli zcela osamoceni před brankářem Gajdošem, ten však prokázal své kvality všechny jejich šance zlikvidoval. I proto zůstal po poločase stav neměnný.

„Domácí nás herně nepřekvapili. Věděli jsme, co od nich můžeme čekat. Náš defenzivní blok fungoval velmi dobře, prakticky se přes něj nedokázali prosadit," pověděl s hrou svěřenců spokojený Roman Jedlička, trenér Konice.

„Klukům jsme v kabině řekli, že je potřeba hrát trpělivě. Bylo zbytečné nakopávat centry. Soupeř měl totiž vytáhlé stopery, kteří balony neztráceli. Je škoda, že se nám nedařilo ve finální fázi, brzký gól by nás rychleji uklidnil," připustil Matějka.

Jeho družina se dokázala prosadit až v poslední dvacetiminutovce, kdy zúročil své nastřádané zkušenosti veterán Bosák, který nakonec vstřelil jedinou branku střetnutí. „Mohli jsme ještě navýšit vedení, ale Lízal bohužel netrefil zcela odkrytou branku," zasmál se kojetínský lodivod.

Konice už nedokázala odpovědět. „Bohužel v tom závěru jsme už neměli sílu na nějaký výraznější tlak. Škoda těch neproměněných brejků, na tom budeme muset zapracovat," zdůraznil kouč hostů, který však prohru nikterak výrazně neřešil.

„Potýkali jsme se v sezoně s problémy, ale poslední naše výsledky rozhodně nebyly špatné. Zachránili jsme se s velkým předstihem, což bylo velké plus," dodal kouč, jehož potěšilo, že tým utkání zvládl odehrát i v jedenácti lidech.

„Samozřejmě jsme chtěli poslední zápas sezony a obzvlášť doma vyhrát. To se povedlo, takže můžeme být spokojeni. Na šance mohla Konice zápas vyhrát klidně 4:2, ale nakonec jsme jediný gól dali my," uzavřel hodnocení spokojený Matějka, jenž dovedl Kojetín jakožto nováčka soutěže k šestému místu.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – Sokol Konice 1:0 (0:0)

Branka: 70. Bosák.

Rozhodčí: Knoll – Svozil, Dokoupil.

Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Machů (45. Z. Polách), Dočkal, T. Humpál, Panák – Peřina, Kantor (90. Šafařík), Axamit (80. Jarmer), Lízal – Bosák – Řezáč. Trenéři: Roman Matějka a Radek Tomšic.

Konice: Rec – Burget, Řehák, Růžička, Jurník – Václavek, T. Sedláček, Vogl, Drešr – Vydržel, Antl. Trenér: Roman Jedlička.