„Je to obrovský úspěch. Na škole můžeme vybírat jen z velice omezeného počtu fotbalistů. Ti mají navíc další zájmy, třeba počítače a internet. A to je silná konkurence i přesto, že na vesnicích je fotbal jako sportovní aktivita klasická jednička,“ říká Zdeněk Zapletal, tělocvikář ze Základní školy v Protivanově, který školní fotbalová družstva vede.

Borcům z vesnické školy zřejmě pomohl i rozpad fotbalového klubu LeRK, po němž se hroutí také prostějovská mládežnická kopaná. „Je to určitá šťastná konstelace, ale hlavně to naši kluci v sobě mají – vůli vyhrávat i talent. Navíc, když se mančaft nese na vítězné vlně, má hned víc chuti a sebevědomí,“ podporuje své svěřence Zapletal.

„Nejsme sportovně zaměřená škola, ale děcka jsou na hřišti od nevidím do nevidím. Občas se jich zeptám, jak ještě dokáží zvládnout učení. Žádné výhody nemají ani mladí fotbalisté. Ve škole musí splnit všechno to, co ostatní,“ potvrdil ředitel Josef Sedláček.
„Je nás fakt málo a potřebovali bychom ještě pár náhradníků. Ale máme dobrou obranu a musíme to zkrátka nějak utáhnout,“ doplnil kapitán družstva starších žáků a jeho nejlepší střelec František Pospíšil. A netajil se ani tím, že by se fotbalu rád upsal a uspěl v něm.