Svěřenci kouče Navrátila chtěli odčinit prohru s Kralicemi a konečně vyhrát. Vstup do zápasu tomu také hodně nasvědčoval, poté však krutě padli.

Již během první půle ukázal nováček svou sílu.

Klenovičtí okupovali konickou obrannou polovinu. Ostřelovali Recovu branku a díky přesné trefě Rozehnala se dostali do vedení. Naopak domácí zůstali zaskočení nástupem soupeře a nezmohli se ani na střelu směrem k Polákově svatyni.

„Očekával jsem potíže. V týdnu se nám zranil Kuba Kořenovský, do Chorvatska odjel Laďa Bílý, Vogl odešel do 1. SK. Prakticky nám tak odešla záloha, což se také na naší hře projevilo. Zvláště Kořenovský chyběl strašně moc," prozradil konický lodivod Roman Jedlička.

I po změně stran měly více ze hry Klenovice. Hned ve čtyřicáté šesté minutě totiž navýšil Borovský na 2:0.

„Upřímně řeknu, že mě vývoj až překvapil. Nechtěli jsme jen bránit, ale že povedeme o dva góly a budeme mít více ze hry? To jsem netušil," divil se klenovický kouč Petr Navrátil.

Domácí se však nevzdali a prakticky prohrané derby dokázali otočit. V šedesáté druhé minutě vstřelil zlomový gól Růžička a třináct minut později srovnal Antl.

„Kluci byli pod dojmem dvoubrankového náskoku uspokojení, že už se nemůže nic stát. Bohužel ta soutěž je taková, že je v ní možné všechno. Nejsme tak zkušeným týmem jako Konice, která na rozdíl od nás hrála až do poslední minuty. My jsme po jejich první brance úplně odešli. Přestali jsme hrát svou hru, začali jen nakopávat míče," litoval Navrátil.

Domácí své z mrtvých vstání dokonali v sedmdesáté osmé minutě, kdy Kamenný prostřelil Poláka a poslal Konici do vedení.

„Soupeř vedl 2:0, ale po našem gólu de facto zdechl. Vstřelili jsme z dalších dvou nájezdů branky, Klenovice své brejky nedotáhly," oddechl si Jedlička a dodal:

„Vyzkoušeli jsme si, jak se otáčí zápas, ale pořád to herně není ono. Zkrátka prázdninový čas fotbalu nesvědčí. Musíme ještě těch čtrnáct dnů nějak přežít."

Klenovický trenér nakonec nezahazoval flintu do žita:

„Projevila se naše nezkušenost, mohu domácím jen pogratulovat. Doufám, že se z toho kluci vyspí a od úterka se budou soustředit na další zápas."

Sokol Konice – TJ Sokol Klenovice 3:2 (0:1)

Branky: 62. Růžička, 75. Antl, 78. Kamený – 33. Rozehnal, 46. Borovský. Rozhodčí: Štětka – Kulička, Zavřel. ŽK: Kamený, Růžička – Smékal, Šlézar. Rohy: 8:1. Diváků: 100.

Konice: Rec – Burget, Řehák, Růžička, F. Drešr – Antl, Sedláček, Čižmar (69. Olejníček), Blaha (80. Gottwald) – Kamený, Kováč (46. M. Drešr). Trenér: Roman Jedlička.

Klenovice: Polák – Krč (46. Smékal), Lakomý, T. Cetkovský, Liška – Rozehnal, Hatle (89. Komárek), Šlézar (66. Všianský), Pekař – Jahl (78. R. Cetkovský), Borovský. Trenér: Petr Navrátil.