Přitom vstup Klenovic do zápasu byl ze světa snů. Do dvanácté minuty vedli domácí 2:0 a vše nasvědčovalo jejich jasné převaze. Už ve čtvrté minutě si naběhl do šestnáctky Otakar Cetkovský a nedal Procházkovi šanci. O osm minut později pak zvýšil na 2:0 Pytela přesnou střelou k tyči. Třetí branku domácích mohl přidat znovu Cetkovský ale mířil těsně mimo. Pak se probudila Litovel a začala na hřišti úřadovat. Po rohovém kopu se prosadil velmi důrazný Dokoupil. V zápětí předvedl ukázkovou robinsonadu Polák, ale na Krátkého střelu nestačil. Do konce poločasu pak hosté zásluhou rychlého úniku Dokoupila vstřelili třetí branku.

„Utkání nám prohrávají individuální chyby. Kluci v rámci enormní snahy udělají školácké chyby. Problém je také, že mužstvo pod bývalým trenérem nefungovalo, byly tu špatné tréninkové jednotky a o tréninkové morálce se ani mluvit nedá," přiznal kouč Klenovic Vladimír Krč.

„Domácí začali aktivně a zaskočili nás poměrně dobrou ofenzivní hrou. Dali nám dva opravdu pěkné góly. Vsadili jsme na naši kondici, snažili jsme se soka atakovat, a to se nám vyplatilo a otočili jsme zápas. Od třicáté minuty domácím ubývala síla a dali jsme také krásné góly," pochválil své svěřence lodivod Litovle Petr Mrázek.

Po změně stran musely Klenovice rychle střídat. Zranil se jim středový záložník Novák. I přes vynucenou změnu měli domácí ze hry více a několikrát vážně ohrozili Procházkovu svatyni. Gól však dát nedokázali. Naopak v šedesáté sedmé minutě se dostala Litovel do rychlého brejku a Marek Kučera napodruhé Poláka překonal. Poslední hřebíček do klenovické rakve přidal čtyři minuty před koncem klání střelou z dálky Kvapil.

„Podali jsme nejlepší výkon sezony, a to i přesto, že jsme dostali „bura". Bohužel máme na sobě deku a Litovel využila svých možností. Měla štěstí narozdíl od nás. Nám to tam prostě nepadalo, i když jsme už ve dvanácté minutě vedli 2:0. Projevila se kvalita soupeře," sportovně přiznal Vladimír Krč.

„Pro nás to byl těžký zápas. Ve druhé půlce jsme proměnili své šance a Klenovice ne, což bylo klíčové pro naši výhru. Musím však přiznat, že i za stavu 2:0 jsem věřil, že zápas není ztracený. Věděl jsem, že domácí na tom nejsou kondičně až tak dobře. Na druhou stranu, že padne dalších pět gólu to jsem nečekal," usmíval se trenér Litovle.

TJ Sokol Klenovice na Hané – TJ Tatran Litovel 2:5 (2:3)

Branky: 4. O. Cetkovský, 12. Pytela – 25. a 40. Dokoupil, 38. Krátký, 67.Kučera, 86. Kvapil. Rozhodčí: Sedláček – Knop, Svozil.

Klenovice: Polák – O. Cetkovský, Šlézar, Lakomý, T. Cetkovský – Všianský, Rozehnal, Novák (52. Vitásek), Smékal – Borovský, Pytela (63. Komárek). Trenér: Vladimír Krč.

Litovel: Procházka – Kvapil, Jindra, Krátký, Miklánek – Otava (65. Heinz), Dokoupil (82. baránek), Tlustý (86. Jaroš), Navrátil, Kučera (84. Vaca) – Čep. Trenér Petr Mrázek.