„Chtěl jsem ať si zahrají všichni. Byl to poslední zápas před závěrečnou a Klenovice byly stejně sestupující tým, takže jsme pustili do hry i náhradního brankáře. Ten pak dal gól na 4:0," popisoval šternberský lodivod Milan Schmidt.

„Mužstvo netáhlo na jaře za jeden provaz, a nakonec jsme udělali klubu spíš ostudu," kroutil hlavou po posledním krajském zápasu trenér Klenovic Vladimír Krč.

První poločas přinesl ještě vyrovnanou partii. Domácí útočník Borovský se dokonce dostal tváří tvář šternberskému brankáři, ale míč poslal nad jeho svatyni. Po rohovém kopu pak Klenovičtí trefili i břevno soupeřovy brány. Gól však opět nedali. Na druhé straně se musel naopak několikrát blýsknout gólman Polák.

„Skončilo to 0:0, ale klidně mohlo 2:2. Začali jsme aktivně, ale postupně se hra srovnala. Musím říct, že nás hodně podržel Polák," pochválil svého svěřence trenér Krč.

„Soupeř hodně vzdoroval, zvlášť v první půli. Bylo vidět, že se snaží alespoň o bod," řekl Schmidt.

Druhý poločas přinesl i přes neuvěřitelné horko čtyři branky. Všechny skončily v síti domácích. Už ve čtyřicáté sedmé minutě si Klenovice daly po Šromově centru vlastní gól. Vzápětí pak přišlo několik chyb a Krčův tým se opět zhroutil. V šedesáté třetí minutě dal Coufal hlavou na 2:0 a o pět minut později utekl všem Zifčák a zvýšil na 3:0. Sedm minut před koncem zápasu pak využil uličku mezi klenovickými obránci i náhradní brankář Studený a zapsal se tak mezi střelce.

„Zhroutili jsme se jako domeček z karet. Opět přišly dvě chyby a my jsme se už nedokázali zvednout. Neměli jsme už dostatek sil na vzepření se. Nejvíc mě mrzí, že na záchranu nám stačilo jen devět bodů a my nezískali ani jeden," zlobil se trenér posledního týmu soutěže.

„Snažili jsme si zápas užít a pořádně si zahrát. Konec se nám podařil. Po prvním gólu bylo jen otázkou času, kdy padnou další. Konec dobrý, všechno dobré," usmíval se šternberský lodivod.

Tomu nakonec neudělal radost jen Toman, který si v závěru sezony vysloužil červenou kartu. „Je to náš klíčový hráč a dostal dvě žluté. Je to škoda," posteskl si Schmidt.

Sokol Klenovice – FK Šternberk 0:4 (0:0)

Branky: 47. vlastní, 63. Coufal, 68. Zifčák, 83. Studený. Rozhodčí: Koláček – Pospíšil, Zaoral. ŽK: Toman, Šrom. ČK: 85. Toman.

Klenovice: Polák – T. Cetkovský, Šlézar, Lakomý, Liška – Přikryl, Rozehnal, Všianský (55: Prášil), R. Cetkovský – Pytela (60. Vitásek), Borovský. Trenér: Vladimír Krč.

Šternberk: M. Vytřísal – Kymlička, Šrom, Zifčák, P. Vytřísal – Jurečka (46. Tvarbožek), Novosad, Toman, Coufal – Vinkler, Hlaváček (80. Studený). Trenér: Milan Schmidt.