Poslední celek krajského přeboru využil zaváhání Želatovic a skvělým vstupem do zápasu je porazil 2:1.

Samotný začátek zápasu rozhodl o konečném výsledku.

Už ve čtvrté minutě se totiž radovali domácí z úvodního gólu. Lakomý centroval na Jáhla a ten nekompromisně překonal brankáře Čecha.

O třináct minut později přidali Klenovičtí druhou a tentokrát již vítěznou trefu. Borovského centr uklidil Hatle hlavou do želatovické brány.

Domácí ale zlobili dál. Jáhl se vydal sám proti Čechovi, ale netrefil jeho svatyni.

Hřiště rozezněla i tyč nastřelená klenovickými snipery.

Ve třicáté druhé minutě dostali hosté možnost srovnání, ale penaltu neproměnili. Gól však dali o dvě minuty později, kdy se po rohovém kopu prosadil Kašpárek.

„Měli jsme hodně šancí. Hráli jsme útočný fotbal, což se nám vyplatilo. Naopak hosté si moc příležitostí nevytvářeli, a dokonce nedali ani penaltu," popisoval úvodní polovinu zápasu kouč Klenovic Petr Navrátil.

„Všechno bylo špatně," kroutil hlavou želatovický lodivod Pavel Hošek:

„Brzy jsme dvakrát inkasovali, pak nedáme penaltu. Bylo štěstí, že jsme alespoň snížili," dodal.

Druhý poločas však nepřinesl želatovickou vzpouru. Naopak domácí mužstvo se drželo na míči a vytvořilo si několik tutovek, žádnou však už neproměnilo. Blízko gólu byl Jáhl, ale z dvaceti metrů trefil tyč. Borovský poté přestřelil prázdnou branku.

Hosté vypálili směrem k Polákovi pouze jednou, a tak se Klenovice radovaly z důležité výhry.

„Pro nás je to hodně důležitá výhra," přiznal Navrátil, ale svou radost krotil plány na další duely: „Kluci v sobotu bojovali a body vydřeli, ale za týden nás čekají silné Losiny, tam se budeme muset bít o každý balon."

Nespokojenost přímo vyzařovala s trenéra Hoška.

„Soupeře jsme podcenili. Po změně stran nepřišlo očekávané zlepšení, Naopak jen jednou jsme vystřelili na bránu. Je to taková lekce do budoucna. Každopádně to byl náš nejhorší podzimní výkon," zlobil se želatovický trenér.

Sokol Klenovice – FC Želatovice 2:1 (2:1)

Branky: 4. Jáhl, 17.Hatle – 34. Kašpárek. Rozhodčí: Motal – Kopecký, Lizna. ŽK: Rozehnal, Smékal, Liška (Klenovice).

Klenovice: Polák – Smékal, Lakomý, Šlézar, Liška – Komárek, Rozehnal, Hatle, Pekař – Jáhl (90. Podešva), Borovský (62. Pytela). Trenér:Petr Navrátil.

Želatovice: Čech – Stokláska, J. Čtvrtníček, Mackovík(30. T. Čtvrtníček), Matušík – Calábek (70. Zehnálek), Kovařík (46. Bouchalík), Němec, Talla, Jemelka – Kašpárek. Trenér: Pavel Hošek.