„Hráči si už konečně musí uvědomit, že hrají ve vyšší a těžší soutěži. Měli by se nad sebou a svými výkony zamyslet. To co zatím předvádí neodpovídá ani B třídě," zlobil se trenér Klenovic Petr Navrátil.

Domácí sice chtěli od začátku Kojetín zatlačit, ale už ve druhé minutě fauloval Lakomý a sudí nařídil penaltu. Tu pak s přehledem proměnil Řezáč. Hra domácích se poté vyloženě zhroutila. Klenovičtí si nebyli schopni vytvořit jakoukoliv šanci. Jediný, kdo z týmu vynikal byl brankář Polák, který zlikvidoval tři kojetínské tutovky.

„Lakomý nesmyslně fauloval a poté už bylo všechno špatně. Hosté měli daleko víc šancí. Naštěstí nás držel Polák, který zlikvidoval nejméně tři vyložené šance soupeře," popisoval první půli kouč Klenovic.

„My jsme museli v zápase uspět. Celý týden jsme na to kluky připravovali a podařilo se. I když jsme měli rozhodnout už v prvním poločase, kde jsme měli nejméně čtyři jasné příležitosti," řekl trenér Kojetína Marek Ševeček.

Klenovice po změně stran zásluhou Všianského srovnaly na 1:1. Kojetín zůstal poté trochu zaskočený, ale výhru si vzít nenechal. V sedmdesáté minutě Dočkal zužitkoval přihrávku od Javoříka a poslal svůj tým znovu do vedení. V osmdesáté páté minutě pak přidal třetí trefu hostů Vaněk.

„Nejdříve jsme vyrovnali na 1:1, ale potom přišly zase dvě chyby naší obrany a bylo po zápase. prohráli jsme bohužel po zásluze," posteskl si Petr Navrátil.

„Po brance na 2:1 jsme už domácí k ničemu nepustili a výhru jsme si pohlídali. jsem rád za výsledek i předvedenou hru," pochvalil své svěřence trenér Ševeček.

Sokol Klenovice – Slavoj Kojetín 1:3 (0:1)

Branky: 48. Všianský – 2. Řezáč z pen., 70. Dočkal, 85. Vaněk. Rozhodčí: Polanský – Sedláček, Boháč. ŽK: Vitásek, Liška – Vaněk.

Klenovice: Polák – Vitásek, Lakomý, Šlezar, Liška – Komárek (89. Prášil), Všianský, Cetkovský O., Smékal – Borovský, Cetkovský R. Trenér: Petr Navrátil.

Kojetín: Gajdoš – Javořík, Dočkal, Matějka, Panák – Machů, Axamit, Řezáč, Peřina – Vaněk, Cibulka (15. Polach. 85. Kantor). Trenér: Martin Ševeček.