Další pohromou pro Klenovice je i ztráta zkušeného záložníka Tomáše Dadáka, který ve 39. minutě neudržel nervy na uzdě a za ostré nadávky rozhodčímu dostal červenou kartu.

„Karta byla oprávněná. Dady to psychicky neunesl a šel ven. U takhle zkušeného hráče bych to nečekal. Mrzí mě, že bude i chybět i další zápas,“ litoval zbytečného vyloučení trenér Klenovic Vladimír Horák.

Jeho tým ztratil zápas už v úvodní dvacetiminutovce, kdy dvakrát inkasoval po standardních situacích. Těsně před půlí, pak přišlo vyloučení Dadáka a bylo rozhodnuto.

„V deseti jsme nehráli až tak špatně, ale mrzí mě počet obdržených branek. Kdybychom prohráli 0:2, tak bych to ještě vzal. Nemůžu říct, že byl soupeř vyloženě lepší, ale byl efektivnější,“ konstatoval zklamaný kouč Klenovic.

Naopak jeho protějšek Zdeněk Novák mohl být maximálně spokojený. Domácí Troubky se totiž díky výhře dostaly před Klenovice na třetí místo.

"Ta motivace tam byla velká. Ten posun v tabulce je zase reálný. Poskládala se tam kvalitní mužstva. Jak béčko Ústí nebo Lipník, potažmo i Klenovice. Vypadá to, že tyhle čtyři manšafty se na jaře poperou o přední umístění," myslí si Novák.

FK Troubky - TJ Sokol Klenovice 4:0 (2:0)

Branky: 1. Stoklásek, 20. Petráš, 65. Pospíšil, 73. Stískal. Rozhodčí: Hrbáček - Kučera, Molík. ČK: 39. Dadák (KLE). ŽK: Obrtel, Gergovský - Rozehnal, Dreksler. Díváci: 80.

Troubky: Zatloukal - Obrtel, Pospíšil (77. Matela), Stoklásek, Gregovský – D. Brázda, Němčák (80. Branda), Juránek, Petráš, P. Brázda (85. Mlčoch) – Stiskal. Trenér: Zdeněk Novák.

Klenovice: Klimeš – Spálovský, Cetkovský, Šlézar, Grepl (74. Prášil) – Frys (83. Pokorný), Dadák, Dreksler, Prokop (46. Varga) – Štěpánek, Rozehnal. Trenér: Vladimír Horák.

Více o utkání čtěte ve středečním Prostějovském týdnu