„Je to obrovská ztráta. Prohospodařit takový zápas, to je opravdu velké umění," nevěřícně kroutil hlavou asistent prostějovského trenéra Roman Popelka.

Naopak velmi spokojený s výsledkem zápasu byl trenér Třebíče Libor Zelníček: „Pro nás je to úspěch. Máme špatné jaro, kdy spíše testujeme množství hráčů a hlavně Afričanů. Je to pro nás úspěch a konečně jsme vstřelili gól. Náš jediný na jaře si dala Opava sama, takže je to pro nás svátek."

Třebíč hned od začátku hrála defenzívně, a to nepříliš dobře. Už ve třetí minutě Fládr zkoušel z dálky vystřelit. Byl ale nepřesný. V šestnácté minutě však svůj obrovský tlak domácí přetavili v branku. Kroupa si vyskočil nejvýš a poslal míč hlavou za Doležalova záda. O tři minuty později přidal druhý gól kapitán Hanáků Martin Hirsch.

„To byla jedna z věcí, která nás dovedla tam, kde jsme. Třebíč nehrála dobře a nás vedení ukolébalo. Přestali jsme plnit, co jsme si řekli," zlobil se Popelka.

Blízko brance byl i Zelenka, ale jeho přímý kop skončil těsně mimo. Pančochář vzápětí netrefil prázdnou bránu. Hra však s postupem času upadala a domácí se přizpůsobili Třebíčským.

„O poločase jsme si řekli, že to musíme změnit. Držet si míč dál od nohy a využít další šance. To se nepovedlo. Vstup do druhé půle byl stejný jako konec prvního a pak přišel trest," popisoval Popelka.

Nudná hra pokračovala i po změně stran. Prostějovští nebyli důslední a naprosto se přizpůsobili třebíčské hře. Domácí si sice vytvořili nějaké šance, ale byli nepřesní. Koudelka trefil jen boční síť. Kroupa pak nastřelil brankáře. V závěru zápasu šel pak sám Koudelka na gólmana, ale byl zastaven. Sudí to však neposoudil jako faul. Závěrečná desetiminutovka pak přinesla naprostý šok. V pětaosmdesáté minutě se hlavou prosadil Pavel Chalupa a o pět minut později tvrdou střelou srovnal Florián na 2:2. Hanáci se už na odpor nezmohli.

„Třebíč byla jednoznačně našim nejslabším soupeřem, o to horší ta ztráta je. Nevím, co k tomu víc říct. Je to velká ztráta," nevěřícně dodal kouč Popelka.

„Měli jsme velké štěstí, že se Prostějov uspokojil a věřil, že se nemůže nic stát. Možná tam byla i penalta, asi i rozhodčí věřil, že je rozhodnuto a pustil tam penaltu," přiznal třebíčský lodivod.

1. SK Prostějov – HFK Třebíč 2:2 (2:0)

Branky: 16. Kroupa, 19. Hirsch – 85. Chalupa, 90. Florián. Rozhodčí: Záloha – Dresier, Richtár. ŽK: Hirsch – Abayomi. Diváků: 240.

Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Zatloukal, Rus – Koudelka, Zelenka, Fládr (69. Petržela), Pančochář (62. Sečkář) – Machálek (58. Šteigl), Kroupa. Trenér: František Jura.

Třebíč: Doležal – Igbinoba (46. M. Chalupa), Komínek, Havránek, Abayomi – Ošmera (83. Johnson), P. Chalupa, Chlup, Dobrovolný – Oura (46. Novotný), Florián. Trenér: Libor Zelníček.