Vyplývá to ze stanovisek funkcionářů obou klubů, které už delší dobu jednají o vzájemném sloučení.

Prostějovský deník před čtrnácti dny informoval o tom, že obnovený mužský tým tradičního klubu 1. SK Prostějov by v příští sezoně mohl hrát divizi.

Sportovní ředitel 1. SK a zároveň trenér Kralic František Jura uvedl, že by se tak mohlo stát dvěma způsoby.

Buď zmíněným zfúzováním nebo převodem licence ze zkrachovalých Vítkovic, přičemž by se více klonil k první variantě.

Na tu se ostatně připravují i v Kralicích, kde se před několika týdny kvůli zapeklité situaci vyměnil výkonný výbor fotbalového oddílu. Jeho novým předsedou a statutárním zástupcem se stal Petr Navrátil.

„Chci poděkovat celému novému výboru v Kralicích, který je tvořen bývalými aktivními hráči i těmi, kteří už ve výboru v minulosti působili. Začínáme v tomto složení od píky a já jsem rád, že jako předseda se na výbor mohu maximálně spolehnout,“ řekl nově zvolený předseda klubu.

Ten pro Prostějovský týden vysvětluje, že se nečeká na stanovisko jeho oddílu, ale na nabídku Prostějova.

„Ještě se nevyjádřili. Nevíme, jaké mají s námi záměry. S novým výborem ještě nikdo nejednal,“ řekl Navrátil.

„Dočetli jsme se, že se čeká na Kralice, ale je to přesný opak. Kralice nemají co ztratit a to je potřeba si uvědomit. Čekáme, jak se rozhodne Prostějov,“ nechal se slyšet Navrátil.

„Pokud se 1. SK rozhodne, že se s námi chce sloučit, tak náš výbor rozhodne tak nebo tak. Ale důležité pro nás je, aby v Kralicích zůstala kopaná na krajské úrovni,“ zdůraznil hlavní cíl klubu z městyse, který obývá na 1500 obyvatel.

Jura: Čekáme. jak dopadneme v sobotu

Podle Františka Jury budou všechny kralické návrhy pečlivě zváženy.

„K jednání určitě dojde, zatím ale čekáme, jak dopadneme v sobotu,“ připomněl, že na Kralice a jeho tým ještě čeká poslední krok v Hranicích.

Pak je podle něj vše připravené k tomu, aby kluby mohly začít jednat o konkrétní podobě sloučení a z něho vycházejících změn.

„Zatím bych ale opravdu nerad předjímal,“ uvedl Jura.

Šéf Navrátil si spolupráci s 1. SK chválí

Nový kralický předseda Navrátil se bližší spolupráci s Prostějovem nebrání a pochvaluje si i tu stávající.

„Jsme rádi, že s námi Prostějov spolupracuje. My se jim snažíme vyjít vstříc, jak jen to je možné. Ať už jde o hřiště, cestování a podobné věci.“

Zároveň hledá pozitivum v tom, že kdyby se stal v budoucnu prvním mužstvem Kralic stávající béčko, hráli by za něj v maximální možné míře odchovanci místního FC.

„Hráče na to máme, dorostenci hrají župní přebor, každý rok dodáváme několik hráčů do áčka. Myslím si, že základna tady je,“ podotkl Navrátil.

O dalším vývoji v situaci Kralic a 1. SK Prostějov vás budeme informovat.


1. SK míří do divize!
VŠE K TÉMATU ZDE