Prostějov i přesto dokázal zápas do poločasu vyrovnat a ve druhém už jasně hrací plochu ovládl. Nakonec si odvezl tři body za výhru 3:2.

„Je to parádní, výhru na úvod jsme si moc přáli. Kdyby se nám teď ještě podařilo něco uhrát v Orlové, byl by to dobrý start do soutěže. Jsme za to moc rádi," řekl po zápase kapitán prostějovského cel­ku.

Byl to šok, když jste po sedmnácti minutách prohrávali 2:0?

Ani bych neřekl, že šok. Spíš jsme začali stejně jako před týdnem v Kroměříži v přípravě. Rozdíl byl jen v tom, že Kroměříž nás za to potrestat nedokázala. Samozřejmě to bylo hodně nepříjemné, když po čtvrthodině prohráváte 2:0. Navíc se nám hra vůbec nedařila.

Jak moc z toho pohledu byla důležitá kontaktní branka Tomáše Kazára? Ivo Zbožínek

Myslím si, že to bylo úplně zásadní. Díky ní jsme se totiž srovnali, byli jsme na rozdílu jedné branky a vycítili jsme, že máme ještě šanci to otočit. Určitě to byl jeden z nejdůležitějších momentů zápasu.

Druhou branku vstřelilo Slovácko z penalty, nařízené po vašem zákroku. Byl to pokutový kop?

Asi to penalta byla. Jejich hráč si to šikovně hodil do vápna, já myslel, že mu to ještě vypíchnu, ale balon jsem bohužel netrefil, takže to bylo nařízené správně. Tím asi vyvrcholil celý náš nepovedený začátek.

Ještě do poločasu jste stihli srovnat a ve druhém jste domácí přehráli. Odpadlo Slovácko?

Ve druhé půlce jsme mohli dát ještě víc branek. Domácí snad kromě jedné střely nic neměli. Přesto si myslím, že si už takový začátek nemůžeme dovolit, příště už nám to soupeři otočit nedovolí. Ale když budeme hrát tak jako v druhém poločase a na konci prvního, bude to v pořádku.

Rozhodující branku vstřelil Tomáš Zatloukal, který se do hry dostal na poslední chvíli místo Michala Pospíšila. Velké oživení vnesl i Tomáš Mazouch. Byl to zápas těchto hráčů, kteří do něj původně neměli zasáhnout?

Asi ano. Když naskočil Mazi, tak se to celé uklidnilo. Začali jsme je víc dorážet a celkově se zvedli. A Tomáš Zatloukal zaskočil za Míšu Pospíšila a odehrál výborný zápas. Ukazuje to, že kluci, kteří se v jednom zápase do základu nevlezou, můžou bez problému nastoupit v dalším zápase. To je jenom dobře.

K vám se po příchodu Mazoucha na hřiště posunul do stoperské dvojice Petr Pavlík. Jak se vám s ním hrálo?

Bylo to v pohodě, i když jsme si oba museli chvíli zvykat. S Tomášem Hunalem už spolu hrajeme nějakou dobu, víme, co jeden od druhého čekat. Ale s Petrem to byla otázka chvilky. Potom si to sedlo a žádný větší problém jsme neměli.

Přesvědčili jste se na Slovácku, že MSFL nebude procházka růžovým sadem?

Je to tak. Slovácko nás překvapilo i sestavou, ve které mělo několik hráčů z šiřšího kádru áčka. Béčka asi v tomto budou hodně podobná. Úroveň hráčů je přece jenom jiná než v divizi a my se s tím musíme nějak vyrovnat. Hlavně musíme hrát od začátku, protože podruhé už by se nám to nemuselo vyplatit.

V minulé sezoně, ve které jste hráli v divizi, se na vás chtěl každý vytáhnout. Soupeři se vám maximálně snažili znepříjemnit hru, byli hodně nahecovaní. Cítíte, že to letos bude podobné?

Uvidíme, je pravda, že když někam jedeme, pořád o nás píšou, jaká máme v sestavě jména a kolik máme ligových startů. Já si myslím, že ve třetí lize už má většina týmů hráče, kteří si něco zažili. Takže si nemyslím, že by to mělo být tak žhavé jako v divizi.