Po úvodním desetiminutovém tlaku hostí se hra postupně vyrovnala a útoky se střídaly na obou stranách. Ve 35. minutě poslal domácí Patrik Gábor do brejku Hladkého a ten umístěnou střelou otevřel skóre zápasu - 1:0. O čtyři minuty později nacentroval z brejku hostující Odstrčil míč a Fencl z hranice vápna poslal míč hlavou k tyči a bylo srovnáno – 1:1. Po změně stran nejprve orazítkoval tyč domácí Zatloukal, aby zanedlouho skóroval z brejku Mudrák – 1:2. "Dnešní zápas se sice kvalitou nemohl rovnat minulému utkání ve Velké Bystřici, ale i tak byl pro nás velice těžký. Mladý tým Šternberka byl v útočné fázi hodně nebezpečný a dvakrát nás potrestal z brejku," komentoval domácí lodivod Daniel Kolář.

Hostující mladíci mohli svůj náskok navýšit, ale nastřelili pouze horní tyč. Aktivitu postupně přebrali Hanáci a odměnou jim byla krásná vyrovnávací trefa. Míč centrovaný do vápna poslal ekvilibristicky nůžkami Patrik Gábor do šibenice - 2:2. Dílo zkázy dokonali domácí po akci Hladkého, jehož přihrávku využil k obejití obránce i brankáře opět Gábor a svou osmou sezónní trefou zařídil tříbodový zisk pro zelenobílé. "Přes nepříznivý vývoj jsme dokázali zachovat chladnou hlavu a trpělivým tlakem a za přispění nádherného gólu Patrika Gábora utkání otočili," oddechl si trenér Hané.

V dalším kole zajíždějí jeho svěřenci na sever Prostějovska, kde se v neděli představí proti beznadějně poslednímu Jesenci. Utkání začíná v 15.30 hodin.

Haná Prostějov – FK Šternberk B 3:2 (1:1)

Branky: 35. Hladký, 71. a 81. Gábor – 39. Fencl, 50. Mudrák. Rozhodčí: Aleš Horák - Petr Lasovský, Jiří Horák. ŽK: Petr Smrček (Št.) Diváci: 45

Haná Prostějov: Marák – Světlík, Macourek, Čermák, Martin Kolář – Hladký (89. Jiří Novák), Krupička, Kaprál, Typner – Zatloukal (80. Strouhal), Patrik Gábor (86. Jančiar). Trenér: Daniel Kolář.

Šternberk B: Malina – Jakub Smrček, Korený (82. Vařecha), Šogor, Kadlík (70. Kučera) – Jiří Gábor, Mudrák, Petr Smrček, Odstrčil – Fencl, Teichmann. Trenér: Martin Šíp.

Autor: Robert Bureš