„Musím ho označit za nesmírně pracovitého člověka. Kdyby jeho invence a jeho schopnost absolvovat spousty jednání nebyla, já bych na to nikdy čas a ochotu se tomu věnovat neměl,“ pochvaloval si spolupráci s Jurou na pondělní tiskové konferenci Černošek.

„Jsem moc rád, že se nám to povedlo,“ říká samotný trenér divizního mužstva.

Podařilo se vám přivést do klubu odchovance Bureše a Zbožínka, což bylo vaše velké přání. Jaký z nich máte zatím dojem?

Trénuju je první týden, ale už jsem stihl poznat, že jsou to obrovští profesionálové a jsou přínosem. Mladí kluci se od nich můžou jen učit. A já vidím, že už v tom prvním týdnu to velmi dobře vnímali, jak se Tomáš s Ivem připravují, jakou mají radost z toho, že se fotbal do Prostějova vrátil.

Co očekávate od dalších dvou posil – Lukáše Zelenky a Michala Pospíšila? Nebojíte se trochu Zelenkovy pověsti problémového hráče?

Osobně jsem s nimi měl několik schůzek v Praze. Chtěl jsem vědět, jací jsou povahově, protože po fotbalové stránce není co řešit. Zjistil jsem, že s nimi nebude žádný problém. Michal Pospíšil je fantastický kluk do party a vynikající fotbalista, Lukáše sice předchází trochu kontroverzní pověst, ale jak jsem ho poznal, tak se nemám čeho bát. Do kolektivu zapadl naprosto v pohodě.

Už před časem jste deklarovali, že váš tým by se měl skládat především z odchovanců. To ale tito dva hráči nejsou.

Nejsou, ale při celkovém počtu dvaceti hráčů máme v kádru šestnáct odchovanců. Myslím si, že málokteré mužstvo v divizi nebo ve třetí lize má tolik odchovanců na soupisce. Tím jasně deklarujeme naši koncepci, která je postavená na odchovancích. Když už máme statut Sportovního střediska mládeže a chtěli bychom Sportovní centrum, tak se musíme snažit o logickou návaznost. Už teď se zapojí do přípravy někteří nadějní dorostenci.

Jé kádr uzavřen nebo jednáte ještě o nějakých posilách?

Je tam jediný otazník, konkrétně u Tomáše Machálka. Hostoval u nás na podzim z Uničova a máme o něj zájem i nadále. Teď je domluva taková, že do konce ledna bude trénovat v Uničově a pak se budeme bavit o tom, jestli u nás bude na jaře.

Jedním z hráčů, kteří se měli vrátit do Prostějova, byl i Tomáš Mazouch. Jak to s ním vypadá?

S Tomášem jsem v kontaktu, dokonce se u nás zapojil do tréninkového procesu, působí u mladšího dorostu. Řešili jsme trochu problém, protože došlo k posílení na střed zálohy. Bylo by to nefér vůči Tomášovi i vůči ostatním. Samozřejmě skládáme konkurenceschopný tým, ale čtyři hráči na jeden post jsou opravdu moc. Spolu jsme o tom mluvili, on to chápe a jsme domluvení na tom, že se k jeho návratu případně vrátíme v létě.