„Mě čekají nejspíše poslední tři měsíce, takže se na začátek jarní části sezony opravdu hodně těším," prozradil Tomáš Hunal a připomněl, že není jediný: „Nikdo z hráčů nemá přípravu rád, dva měsíce jen trénovat, teď se všichni těšíme na zápasy."

1. SK Prostějov nyní drží druhou příčku v MSFL. Na první Třinec mu scházejí pouhé dva body, přesto nepočítá s postupem do druhé ligy. Hráči ale, i přes toto omezení, chtějí hrát co nejlépe.

„Každý chce vyhrát. Hlavně mladí kluci tu hrají o svou budoucnost. Neměl by být problém je motivovat, i když není o co hrát. Pro nás starší to také není frustrace. My chceme mladým ukázat, že se za každou cenu musí hrát. Nemůžou brát ohledy na postup, musí se do každého zápasu vložit všechno," vysvětloval kapitán Hunal.

Zimní příprava se skládala především z tréninku s balonem. Hráči nemuseli běhat dlouhé tratě, ale spíše trénovali práci s míčem na hřišti.

„Pro mě bylo vysvobození, že jsme nikde neběhali. Byl jsem opravdu rád, protože mě už to bolí daleko více než Lukáše Zelenku a daleko mladší hráče. Jsme přece jenom fotbalisti, a ne maratonci. Kvitoval jsem to hodně, protože běhání s balonem je příjemnější, než když běžíte a vidíte, že vás čeká kilometr, a nemáte žádný cíl. S balonem je to lepší, získáváte dvě věci, vytrvalost a zlepšujete si práci s míčem," pochvaloval si obránce Hunal.

František Jura zapojil do přípravy také několik dorostenců, kteří by měli s postupem času nastupovat za áčko.

„Musím říct, že dva mě hodně překvapili. Na tréninku se chovali, jak kdyby tam s námi byli už delší dobu. Nebylo takové to typické, že přijdou na trénink a mají respekt. Tito ne, dokázali do toho i šlápnout a starší to někdy bolelo," smál se Tomáš Hunal.

Kapitán týmu patří k nejstarším hráčům v kádru. Ve čtyřiceti letech přemýšlí 
o ukončení své aktivní kariéry, přesto chce na jaře Prostějovu pomoci k co nejlepším výsledkům. „Já jsem soudný a uvažuji spíše o konci kariéry než o jejím prodlužování," uzavřel Hunal.