„Řešili jsme to již od ledna. Někteří ztratili zájem o fotbal a nechtěli hrát. Na tréninky stále chodilo jen čtyři až šest dorostenců a čtyři duely jsme odehráli v deseti hráčích,“ vysvětlil radikální rozhodnutí předseda SK Lipová a současně trenér mužstev Jaroslav Liška.

Raději se tak rozhodl jít cestou pokuty za odhlášení se v polovině soutěže, než riskovat její nedohrání a placení dalších nákladů. „Nebudu přece stavět hráče načerno. Před deseti lety jsem za to dostal pořádně přes prsty a dobře si to pamatuji,“ doplnil Liška, který současně zastává pozici předsedy Komise mládeže Okresního fotbalového svazu v Prostějově.

Předpokládá, že příkladu Lipové nebudou alespoň v zimě následovat další oddíly a obsazení soutěží dorostenců, žáků i benjamínků již v rozehrané části nedozná změn. „Nemám zprávy, že by se k podobnému kroku odhodlal další klub, v budoucnu v tom ale vidím problém všude, na vesnicích i ve městech,“ doplnil.

Lipovské mládežníky, které fotbal stále baví, přesunul do B-týmu nastupujícího ve IV. třídě, s obnovou dorostu pak do dvou let nepočítá. „Budou hrát pravidelně a ve všech směrech dostanou přednost. Opět se tak sejde úspěšná parta kluků ročníků 1991 až 1993 a měli bychom mít nejmladší celek v soutěži,“ věří v radostnější budoucnost.

Na podzim se lipovské béčko i díky několika Liškovým brankám pohybovalo na čele a devíti kolech ztrácí dva body na vedoucí B-tým Zdětína, v podobném duchu by chtěl i přes omlazení sestavy pokračovat na jaře. „Byl bych rád za boje o nejvyšší příčky, nečekám, že bych ještě hrál i já,“ potvrdil Liška.

JIŘÍ MOŽNÝ

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku
close zoom_in