„Jsem velice rád, že jsme se s Václavem dohodli na prodloužení jeho působení v Sigmě do roku 2021. Cením si jeho zájmu v našem klubu pokračovat, jednání o nové smlouvě byla v tomhle ohledu jednodušší,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Ladislav Minář.

„Měli jsme úmluvu, že smlouvu budeme řešit na základě toho, jak se vyvine naše situace v jarní části sezóny. Posledních 14 dnů byla jednání intenzivnější. Práce v klubu mě pořád velice naplňuje. Cítím z hráčů i realizačního týmu ambice, což je pro mě důležité. Vážím si nabídky nové smlouvy, protože ji vnímám jako projev důvěry. V Olomouci jsem spokojený a i pro moji rodinu je to dobrá volba,“ dodal Jílek, který Sigmu po sestupu do druhé ligy dovedl zpět do nejvyšší soutěže a následně i k účasti v předkolech Evropské ligy.

I kvůli nim byla aktuální sezona pro Sigmu poněkud turbulentní. Po postupu před Kajrat Almaty a důstojných zápasech se španělskou Sevillou přišlo trápení v lize. Na začátku jara se dokonce spekulovalo o tom, že Jílek by mohl být odvolán. Přišla ale série vítězných zápasů, která Hanáky posunula na současné sedmé místo, ze kterého Olomouc může znovu usilovat o účast v Evropě.

Jílek zároveň převzal cenu pro nejlepšího trenéra měsíce března a po dnešním odvolání trenéra Sparty Zdeňka Ščasného patřilo jméno olomouckého kouče do okruhu možných kandidátů na pozici v historicky nejúspěšnějším českém klubu.

David Houska
Houska zahnal strašáka. Teď se popereme o Evropu, věří