Jeho hlavní konkurent, tým Ústí totiž o víkendu ztratil, když na vlastním trávníku pouze remizoval 1:1 se zábřežským Sulkem.

„Naše výhra nad Určicemi je naprosto zasloužená. Soupeř si během hry nevypracoval prakticky žádnou větší šanci, jen v první půli zahrozil, když trefil břevno. Nám pak pomohlo, že jsme dali celkem rychle dva góly a pak už jsme zápas kontrolovali," prozradil ve zkratce k dalšímu domácímu úspěchu trenér Jeseníku Aleš Salva.

Právě Určice jsou doposud zatím jediným mužstvem, které dokázalo v probíhajícím ročníku Jeseník porazit, když na podzim tým z Prostějovska doma uspěl poměrem 4:0, tentokrát mu však soupeř vrátil prohru i s úroky.

Domácí nastoupili v netradičním rozestavení se třemi obránci a vepředu následně spoléhali na tři hroty a jak se zdá, tato taktika jim vyšla.

Jesenickou kanonádu odstartoval v 16. minutě Adam Bříza, když pohotovou dorážkou dokončil akci Woitka s Plhákem a domácí vedli.

Také další gólovou situaci pro Jeseník připravil Patrik Plhák, který vysunul do akce Lukáše Woitka, jenž utekl obraně Určic a dal na 2:0.

Teprve za tohoto stavu se dostali ke slovu i hosté, jenže Zapletal z přímého kopu orazítkoval pouze břevno jesenické brány.

Další zásahy domácí celek přidal po přestávce. V 56. minutě nejprve šel sám na branku Petr Navrátil, kličkou doleva si položil gólmana a dal do prázdné.

Stejný hráč si o dvě minuty později připsal i svůj druhý gól tohoto zápasu, tentokrát zkusil kličku doprava a znovu byl úspěšný.

Definitivní podobu výsledku dal Jeseník po centru Lukáše Woitka, který našel v šestnáctce Adama Břízu, jenž díky důrazu přidal pátou domácí trefu.

„Připsali jsme si jasnou výhru, ale výsledek mohl být klidně i vyšší, protože jsme během utkání zahodili i několik dalších šancí," doplnil jesenický kouč Aleš Salva, který proti Určicím postrádal hned několik marodů.

Marodku Jeseníku v uplynulém týdnu rozšířili Hanzlík, Nepožitek, Kysela, zranění doléčuje i Daniel. Na lavičku tak byl povolán i dorostenec Jiří Mráz, který nastoupil v 79. minutě a odbyl si tak soutěžní premiéru mezi dospělými.

FK Jeseník – Sokol Určice 5:0 (2:0)

Branky: 16. a 69. Bříza, 56. a 58. Navrátil, 27. Woitek. Rozhodčí: Podhajský – Bartuněk, Habermann ŽK: 40. Keltner (Jeseník). Diváci: 150.

Jeseník: Pastucha – Novák, Macura, Keltner – Karakasidis – Vavrač (61. Furik), Mlynář, Plhák (79. Mráz) – Woitek, Bříza, Navrátil. Trenér: Aleš Salva.

Určice: Holásek – Lakomý, Zelina, Mariánek, Menšík, Bokůvka, Plajner, Halouzka, Zapletal (75. Hanzelka), Cetkovský (61. Bureš), Gottvald. Trenér: Radek Tomšic.