Tým 1. HFK Olomouc loni bojoval o postup do nejvyšší soutěže, ale kvůli finančním problémům nakonec dobrovolně sestoupil do MSFL. To samozřejmě poznamenalo i jeho kádr. Vstup do soutěže se olomouckým fotbalistům příliš nevyvedl, přesto budou nebezpečným soupeřem.

„Přijede tým, který byl loni třetí v druhé lize. To je jen důkaz jeho kvality. Kádr je sice obměněný, ale zůstávají tam jména jako Lukášek, Dadák, Šrom a mnoho dalších. Navíc přišly nové posily. Nyní čekají, až si hra sedne, a já věřím, že půjdou rychle nahoru. Holice bude velmi těžký soupeř, který je favoritem celé soutěže," myslí si prostějovský kouč František Jura.

„Jedeme do Prostějova s cílem bodovat," prohlašuje trenér HFK Jiří Derco, který uvažuje o několika změnách v sestavě.

Jeho tým má zatím jen dva body, ale ani domácí na tom nejsou o moc lépe. Čtyři prostějovské body značí nepříliš povedený vstup do sezony. „My musíme podat podobný výkon jako proti Zlínu v pohárovém duelu. Potřebujeme zahrát kvalitně, což přinese i dobrý výsledek. Naše hra musí být bojovná a agresivní," popisuje Jura.

Motivací pro prostějovský tým by mělo být, že utkání se dá považovat za hanácké derby.

„Na jakýkoliv olomoucký tým se vždy těšíme. Je to prostě derby. Navíc na tak výborný mančaft se přijde podívat i hodně lidí. Musíme se doma postavit a zahrát výborný fotbal. Byl bych rád, kdybychom navázali na domácí výkony. Nejprve jsme doma zdolali Třebíč a poté sehráli výborný duel se Zlínem. Venku se nám bohužel tak nedaří, i proto musíme zabojovat," vysvětluje Jura.

Domácí mužstvo nebude v kompletní sestavě. Chybět bude obránce Kazár, který má stále zraněné rameno už do pohárového střetnutí se Zlínem. Nenastoupí ani Hunal, který se naboural na kole.

„Kromě těch dvou bychom měli být v kompletní sestavě. Samotné rozložení sil na trávníku budeme ještě řešit, předpokládám, že udělám nějaké změny," prozradil kouč Jura.

Hosté by měli být kompletní až na zraněného Stehlíka, který je mimo hru na šest až osm týdnů. Do tréninkového procesu se vrací i záložník Tögel, který by však ještě nastoupit neměl.

S jakou taktikou půjde Holice do zápasu?

„Nesmíme domácí nechat kombinovat, musíme se snažit dobře napadat. Věřím, že dokážeme uspět a potvrdíme, že naše výkony mají stoupající tendenci," dodává Derco.