Pro Prostějov šlo o poslední přípravné utkání před začátkem jarní sezony, protože už příští týden bude dohrávat odložené první kolo s Havířovem. A soudě podle první půle je připravený na ostré divizní mače dobře.

Necelá stovka diváků viděla duel ve vysokém tempu, v němž měl sice Uničov mírnou územní převahu, ale hra byla víceméně vyrovnaná.

V první půli to byl velmi dobrý zápas v tempu třetí ligy. Uničovu jsme se podle mě vyrovnali. Z naší strany to určitě nebyl špatný výkon. Vždycky hrajete to, co vám soupeř dovolí a Uničov je mužstvo ze špičky třetí ligy. Domácí měli víc držení míče, ale i my jsme si vytvořili šance. Já jsem byl spokojený,“ řekl k průběhu utkání trenér Prostějova František Jura.

Jediná branka zápasu padla v 33. minutě. Brankář Tomáš Bureš, vedle Tomáše Hunala, Michala Pospíšila, Iva Zbožínka a Lukáše Zelenky jeden z pěti bývalých prvoligových fotbalistů v kádru Prostějova, odvracel před pokutovým územím hlavičkou dlouhý míč. Toho se ale zmocnil Aleš Krč a poslal ho do opuštěné branky.

Uničov pak měl i několik dalších nadějných příležitostí, ovšem žádnou nevyužil. Prostějovu zase zkazil radost po hlavičce Hlocha na brankové čáře Kyselý, jeden z nejlepších hráčů domácích.

S kvalitou přípravného utkání byl spokojený i uničovský kouč Miloslav Machálek. „Prostjěov byl kvalitní soupeř, který nás prověřil po stránce defenzivní i ofenzivní. Vstup do zápasu nebyl ideální, ale pak jsme hráli velmi dobře. I když zbytečnými ztrátami jsme se občas dostávali do problémů. Díky lacinému gólu jsme vedli, ale pak už nastal problém s pojišťovacím gólem, na který jsme měli hodně příležitostí, ovšem žádnou neproměnili,“ řekl.

Hlavně na začátku druhé půle visel druhý gól ve vzduchu. Šance dravého střídajícího útočníka Jeřábka a především stopera Ulmy, jenž hlavičkoval úplně sám z malého vápna, po brance volaly.

Na prostějovském týmu se v těch chvílích podepisovala absence zkušeného Hunal, jenž s nakopnutou achillovkou odkulhal ze hřiště. „Vynuceně jsme pak museli střídat i jeho náhradníka Kocourka, který má krvavý šrám na holeni. Věřím ale, že oba budou v pořádku,“ poznamenal prostějovský trenér Jura.

Jeho svěřenci ještě přežili tutovku Krče, který po Jeřábkově přihrávce překopl úplně prázdnou branku a v závěru útočili na vyrovnání.

„Po prostřídání se nám hra rozpadla. Nebyl tam řád a jen jsme dohrávali. Na hřiště přišli čtyři noví hráči a do zápasu prostě nenaskočili. Přestala fungovat řídící složka, mluvení a vzájemná pomoc. To byl problém,“ vysvětloval Machálek, proč se jeho svěřenci dostali v závěru pod tlak.

Slabou střelu Zbožínka po pěkné kombinaci na hranici vápna však ukryl v rukavicích Dragon a Pospíšilův pokus z otočky proletěl těsně vedle šibenice.

„V posledních deseti minutách jsme si vytvořili tlak a možná jsme mohli i vyrovnat, ale je potřeba říct, že domácí předtím měli hned několik šancí, při kterých nás podržel Tomáš Bureš,“ zhodnotil střízlivě duel Jura. „Věřím však, že i přes porážku jsme na jaro nachystaní dobře,“ dodal.

SK Uničov – 1. FK Prostějov 1:0 (1:0)

Branka: 33. Krč.

Uničov: Uvízl (Dragon) – Nuc, Ulma, Vejvoda, Koutek – Řehák, Juřátek, Kyselý, Švajda – Hrubý, Krč. Střídali: Jeřábek, Heinz, Novosad. Trenér: Miloslav Machálek.

Prostějov: Bureš – Hloch, Zbožínek, Hunal, Dostál, – Hirsch, Svozil, Zelenka, Machálek – Pospíšil, Zatloukal. Střídali: Kocourek, Fládr, Klimek, Hatle, Liška. Trenér: František Jura.