Po posledním duelu byl hlavně rád, že je zdravý.

„Já už to beru s rezervou. Hlavně jsem rád, že se mi nic nestalo. Důležité je, že se vyhrálo a dopadlo to nejlépe, jak mohlo," usmíval se Tomáš Hunal a přiznal, že rozlučka s Prostějovem je jiná než před lety s ligou: „Když jsem končil v lize, tak tam byla nostalgie větší. Tady taky byla, ale hlavně proto že tady už nejsou vztahy mezi trenéry a hráčem, ale spíše kamarádství."

Prostějovští fotbalisté uzavřeli podzimní část sezony výhrou nad Uničovem 3:1. Domácí tým tedy pomstil porážku z prvního kola soutěže. Prostějovští se také rozloučili se svým kapitánem Tomášem Hunalem.

Ostřílený obránce má na nejbližší dny jasné plány.

Jsem docela rád, že to skončilo. Nyní si chci odpočinout od fotbalu. Mám v plánu, že nebudu vůbec kopat, ale myslím si, že to nevydržím. Určitě si půjdu zahrát jen tak pro srandu. Uvidím, co bude v příštím roce. Nikam se neženu, chci si hlavně odpočinout," přiznal Tomáš Hunal.

Rodina na prvním místě

Vzpomínky na Hanou však zůstanou dobré.

„Bude převažovat to lepší, jinak bych tu, tak dlouho nebyl. Samozřejmě se mi tu líbilo, sice to pro mě bylo dojíždění a v poslední době tady trávím až čtyři dny v týdnu. O to okrádám rodinu a syn je zrovna v letech, kdy začíná nakukovat do fotbalu, tak se mu chci věnovat," prozradil Hunal a rovnou dodal: „Rodina u mě byla vždy na prvním místě, teď na ní budu mít ještě víc času. Myslím si, že si mě užijí až až."

ČTĚTE TAKÉ: Prostějov se rozloučil s podzimem výhrou nad Uničovem

Závěrečný zápas, ale Hunalovi nevyšel úplně podle představ. Už v osmé minutě sudí odpískal po jeho ruce penaltu.

„Pocity byli smíšené, protože si myslím, že předtím předcházel faul nebo alespoň jeho náznak. Rozhodčí to ale posoudil jinak. Já jsem na to zvyklý. Když jsem měl poslední zápas v Jablonci, tak jsme tam prohráli 2:0 a rozhodčí taky pískl penaltu. Asi je mi to souzené," smál se prostějovský kapitán.

Když poprvé nastoupil v modrém dresu 1. SK fanoušci na něj pískali, když v sobotu končil, tak jeho odchod doprovázel velký potlesk. „Určitě je příjemnější, když na mě lidé tleskají, než když pískají," řekl Hunal a také zavzpomínal: „Když jsem přišel do Prostějova, tak jsem už ani nepočítal s nějakou kariérou. Hrál jsem fotbal, jen když se mi chtělo, proto chvíli trvalo než jsem se dostal do formy. Myslím si, že až na poslední půlrok, kdy jsem měl zranění, tak se mi tu celkem vedlo. Jsem za to vděčný. Diváci mi tleskali, tak jsem tu asi něco zanechal. Jsem spokojený."