Zápas začal pro domácí přímo tragicky. Už ve druhé minutě se nezorientoval Nejezchleb ve své bráně a po jeho nepovedeném zásahu poslal hosty do vedení Talián.

„Psychicky nám pomohlo, že jsme už od druhé minuty vedli. Do týmu se dostal klid, což ovlivnilo celý první poločas," pochvaloval si trenér Lískovce Karel Orel.

Naopak domácí trenér Kučera byl zklamaný: „První gól je vždycky důležitý. Je to to, co si říkáme v šatně. Chceme hrát jednoduše, ale hráči chtějí uhrávat balony, a poté přicházejí takové góly."

Určice zůstaly dokonale zaskočeny a jen stěží se do utkání vracely zpátky. Naopak ve dvanácté minutě zahrozil z dálky Schroner. Fotbalisté Lískovce si poradili se všemi hanáckými pokusy
o útok. Lose prakticky vymazali ze hřiště. Ve dvacáté minutě mohl zvýšit na 2:0 Glemgek, ale jeho hlavička mířila nad. Hra se potom odehrávala víc než deset minut jen mezi šestnáctkami. Pak se dostal do největší domácí šance Los, ale jeho střelu zprava chytil brankář Hlaváč. V závěru poločasu se probojoval do úniku Schroner, ale naštěstí pro Určice jej zastavil Zapletal.

Po změně stran se nikdo dopředu příliš nehrnul. Hostující tým si hlídal své jednogólové vedení a domácím se prostě nedařilo přejít do útoku. Ve dvaapadesáté minutě se pak napřáhl Schroner
a nastřelil Nejezchlebovo břevno. O minutu později zahrával přímý kop zprava. Jeho střela však mířila mimo tyče. Na svou branku si musel počkat další tři minuty.
V polovině hřiště dostal míč a svůj únik zakončil střelou ke vzdálenější tyči. Lískovec vedl 2:0.

Určicím vzápětí svitla naděje. Korenta si vysloužil druhou žlutou a hosté šli do deseti. Početní výhoda však přinesla jen jednu slibnější akci, která skončila v zámezí. Po pěti minutách si totiž červenou vysloužil i Zapletal,
a tak se dohrávalo v deseti na obou stranách. Jedenáct minut před koncem se probojoval před Hlaváčovu bránu Javořík a byl faulován. Nařízenou penaltu pak s přehledem proměnil Svozil. Závěrečný nápor Určic se však nekonal. Naopak Talián ještě nastřelil Nejezchlebovo břevno. Svěřenci trenéra Kučery tak opět prohráli.

„Bylo to těžké utkání, ve kterém nám pomohl brzký gól po chybě domácího gólmana," zopakoval kouč hostů Orel a dodal: „Poté jsme se soustředili na defenzivnější styl hry. Věděli jsme, že musíme dát druhý gól, což se nám podařilo. Ke konci jsme si situaci zkomplikovali penaltou. nakonec jsme měli více šancí a zaslouženě jsme zvítězili."

„Hrozné, nemáme zase nic. Sedm kol za sebou," kroutil hlavou naštvaný trenér domácích a rovnou popisoval, kde je zakopaný pes: „V šatně si něco řekneme, a potom když vlezeme na hřiště, tak nejsme schopni nic z toho splnit. Hlavně, že máme plnou hubu řečí. Nyní se musíme stmelit jako mužstvo a vrátit se k naší hře. Nikdo nebojuje. Tak se to prostě hrát nedá. Musí se do hry dát srdce."

Určice mají před sebou ještě dva zápasy. O víkendu míří do Přerova a sezonu pak uzavřou doma s Brumovem. „Pokud budeme hrát tak, jak teď, tak už do konce sezony nevyhrajeme. Je to hrůza. Je to vizitka nás všech, hráčů, ale i mě. Takovou sérii jsme tady ještě nezažili. Z jednadvaceti bodů máme jen dva," zlobil se Evžen Kučera.

TJ SOKOL URČICE – TJ SOKOL LÍSKOVEC 1:2 (0:1)

Branky: 79. Svozil z pen. – 2. Talián, 56. Schroner. Rozhodčí: Mayer – Smekal, Miklík. ŽK: Zapletal, Bokůvka, Haluza – Korenta, Glemgek, Juříček. ČK: 63. Zapletal – 58. Korenta. Diváků: 168.

Určice: Nejezchleb – Javořík, Skopalík, Vaněk, Ján (67. Pekař) – Zapletal, Bokůvka, Svozil, Hochman – Los (70. Bednář), Haluza (79. Halouzka). Trenér: Evžen Kučera.

Lískovec: Hlaváč – Musiol, Javorek, Coufal, Hopp – Talián, Korenta, Juříček, Schroner – Pánek, Glemgek (83. Kmoníček). Trenér: Karel Orel.