„S míčem si moc nerozumím, tak jsem se hned přihlásil do branky," smál se Matouš Venkrbec a s humorem dodal: „Jako brankář si musím řídit obranu, a tak si můžu zakřičet i na pana Vykoukala."

O Venkrbcově brankářském umění neměl pochyb ani Juraj Šimboch, nový hokejový gólman LHK. „Matouš je rozený brankářský talent, určitě nedostane ani gól. Věříme mu a spoléháme na něj," vtipkovala nová posila hokejistů.

Celá akce měla jeden hlavní cíl, a to pobavit hokejisty, fotbalisty a hlavně fanoušky. Ti skalní opět nezklamali, dokonce i na fotbalovém hřišti vznikl improvizovaný hokejový kotel.

První duel mezi dorostenci přinesl rovnou čtrnáct branek. Domácí výběr se nenechal zaskočit rozjetými hokejisty a uhájil fotbalovou čest. Čechovice po napjatém průběhu zvítězili 8:6, ale mladí hokejisté se nemusí za svůj výkon stydět. Klidně by mohli brusle vyměnit za kopačky.

Dorost: TJ Sokol Čechovice – LHK Jestřábi Prostějov 8:6

Branky LHK: Kořenek, Hanáček, Zapletal 2×, Liška, Tománek.

Sestava staršího dorostu LHK Jestřábi Prostějov: Vystavěl – Chujac, Tománek, Žilka, Zapletal, Hejduk, Navrátil, Kořenek, Hanáček, Němec, Skácel, Ondroušek, Lauryn, Liška, Pavel. Trenéři: Smejkal, Majer.

Ještě lépe dopadli muži. Matouš Venkrbec si svou svatyni dokázal uhlídat a přivedl svůj tým k výhře po penaltovém rozstřelu.

První poločas žádnou branku nepřinesl, a tak Matouš rád využil dovednostní soutěže diváků a nechal se o přestávce pořádně rozchytat. V druhé půlce padly čtyři góly. Nejprve Indra poslal Jestřáby do vedení 1:0, poté však Čechovičtí skóre otočili na 1:2. Srovnání pak zařídil Lukáš Luňák.

Při penaltách už hokejisté kralovali.

Muži: TJ Sokol Čechovice – LHK Jestřábi Prostějov 2:2 (2:4 pen)

Branky LHK: Indra, Luňák.

Sestava LHK Muži: Venkrbec – Duba, Vykoukal, Knesl, Vosátko – Kučera, Procházka, Belay, Luňák – Indra, Stejskal / Roupec, Šimboch, Coufal, Malý, Vydržel, Kajaba. Trenéři: Sršeň, Zachar.

S průběhem a výsledky celé akce byli spokojeni i organizátoři.

„Páteční akce se vydařila," radoval se pořadatel za LHK Lukáš Majer a dal se do popisování jednotlivých duelů: „U prvního zápasu dorostu byla upřednostněná sportovní stránka, padlo hodně branek, kluci hráli před takovým obecenstvem poprvé. Co se týče hlavní akce, zápasu áčka, tak to bylo velmi povedené v tom směru, že přišla velká spousta lidí, což jsme ani nečekali. Samotný zápas měl taky svou úroveň, takže určitě panuje spokojenost."

Spokojený byl i čechovický organizátor Jaroslav Liška, i když připustil určité obavy: „Řekl bych, že to byl risk s tím počasím. A ten termín byl taky riskantní, protože v jednu dobu ještě nebylo zachráněné B mužstvo, ke kterému jsem musel přijít v zimní přestávce. Nakonec se nám ale podařilo zachránit už minulý týden v Olšanech vítězstvím 3:0, takže už to pak bylo jednoduché zorganizovat. Mohli bychom něco dalšího zkusit v zimě před Vánoci. Tentokrát by na led vyjeli někteří fotbalisti s hokejisty. Příští rok bychom toto ale určitě chtěli zopakovat."