Hněvotín na podzim moc gólů nestřílel, v průměru jen o něco málo více než jeden na zápas, ale v prvním jarním utkání krajského přeboru se předvedl ve výborném světle. „Výsledek je pro nás výborný, čtyři góly v soutěži jsme ještě nedali, ale nebylo to vůbec jednoduché utkání," prohlásil trenér Hněvotína Ivo Lošťák.

„Pro nás je výsledek až krutý. Jsem ale spokojen s naší hrou ve druhém poločase, kdy jsme domácí přehrávali. Měli jsme více balon u nohou, ale byla to jen taková planá převaha," konstatoval kouč Klenovic Petr Navrátil.

Domácí zvládli výborně první půlhodinu zápasu, během které se dostali do dvougólového vedení, když se prosadili Petr Novák a Michal Karabina. „Pak jsme měli takovou slabší oddechovou čtvrthodinku. Po změně stran jsme dali gól na 3:0, ale následně jsme byli hodně moc pasivní a čekali jsme, kdy nás soupeř potrestá," popisoval průběh zápasu hněvotínský kouč.

Trest skutečně přišel, za Klenovice snížil na 3:1 Jan Všianský. Hosté byli ve hře a domácím pomohl brankář Běhalík, který vytáhl hlavičku vlastního spoluhráče.

Hněvotín však přidal gólovou pojistku zásluhou Pavla Kryla a vybojoval tak v úvodu jara důležité tři body na rozjezd.

Hned dva góly vstřelil Michal Karabina.

„Odehrál vynikající zápas na postu, na kterém v přípravě nehrál. Dal dva góly a na dva nahrál, takže to byl vynikající výkon," pochválil trenér Ivo Lošťák oporu týmu a bývalého nadějného brankáře.

Hosté po zápase litovali špatného úvodu a také velkého množství chyb. „Domácí dokázali naše chyby v obranných řadách potrestat," dodal trenér Klenovic Petr Navrátil.

FC Hněvotín – TJ Sokol Klenovice na Hané 4:1 (2:0)

Branky: 22. a 49. Karabina, 20. Novák, 75. Kryl – 52. Všianský. Rozhodčí: Knoll – Motal, Vičar. ŽK: Karabina, Novotný (oba Hněvotín).

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Láner, Lakomý, Novák – Karabina, Šulc, Kryl (81. Šenkyřík), D. Lošťák – Novotný, Pagáč (71. Duda). Trenér: Ivo Lošťák.

Klenovice: Polák – Vitásek, Lakomý, O. Cetkovský, Liška – Komárek (86. Přikryl), Rozehnal, Smékal, Sigmund (65. T. Cetkovský) – Borovský, Všianský (80. Prášil). Trenér: Petr Navrátil.