„Mě ani tak nemrzí, že přezimujeme na druhém místě. Podzim jsme stejně vyhráli. Mrzí mě, ale jakým způsobem jsme odehráli ten poslední zápas v Hulíně. Hlavou jsme to tam nezvládli, hráčům odešla forma. Nakonec je možná dobře, že jsme druzí, protože na jaře se hned budeme prát o první příčku," slíbil kouč Prostějova František Jura.

S podzimem je ale hanácký lodivod spokojený: „Musíme být spokojeni, a to i přes problémy v jeho závěru. Nespokojenost by znamenala, že vůbec nejsme skromní. Máme třicet čtyři bodů, což je skvělé. Všechno si sedlo a hlavně jsme po dobré přípravě chytli začátek soutěže."

„Nesmím ani opomenout sérii devíti zápasů bez prohry, tak byla opravdu nad očekávání."

Za úspěchem Hanáků stál tentokrát hlavně útok. Prostějovští kanonýři naložili soupeřům devětadvacet gólů. „Hlavní bylo, že si vše sedlo dohromady. Pokud bych měl pak vybrat jednu složku, která vyčnívala, byl by to asi útok. Tam se nám opravdu dařilo. Kroupa s Nekudou se potkali s formou a na zápas jsme měli prakticky jisté dva góly a málokdy inkasujete tři. Důležité bylo, že šlapal tým jako celek," zdůraznil František Jura.

Ofenzivní mašinu Prostějova však zpomalilo zranění Petra Nekudy. „Petr má momentálně sešroubované zápěstí, je po operaci. Vše nasvědčuje, že by měl být v pořádku a zasáhnout už do zimní přípravy. Jeho zranění bylo pro nás obrovským oslabením," posteskl si prostějovský trenér.

Dařilo se i nové jedničce v prostějovské bráně. Tomáše Bureše totiž vystřídal mezi tyčemi v ligových zápasech Zdeněk Kofroň. „Byl dlouho trpělivý a nás nezklamal. Ukázal, že je kvalitním brankářem i přes svůj výškový hendikep. Je pro nás důležité vědět, že máme kvalitního brankáře," oddechl si Jura.

Před Kofroněm pak hlídkovalo stoperské duo Sus – Rus. Právě Aleš Rus patří k mladým nadějím 1. SK. „Musím Aldu i Zdenu Fládra pochválit za jejich výkony. Na druhou stranu mě trošičku mrzí jejich určité uspokojení s tím, že jsou stabilními členy kádru. Myslím si, že jsou oba moc dobří a mají navíc, takže nesmí být uspokojeni s tím, co už mají. Byla by to škoda. Doufám, že v nich znovu probudím nějakou touhu po dalších metách," plánuje si František Jura.

Bude hrát Zelenka dál?

V záloze opět kraloval Lukáš Zelenka, ale už se v sestavě neobjevoval s takovou jistotou jako v předešlých letech.

„Lukáš je jednou z věcí, kterou budeme přes zimu řešit. Je stále velmi nadstandardní hráč, který umí rozhodnout zápasy. Čas však nelze zastavit a s běhavými mladými Béčky už je jeho nasazení horší. Nyní si musíme spolu sednout, probrat to a uvidíme, co bude dál," prozradil František Jura.

Na Zelenkovo místo se začal pomalu prosazovat osmnáctiletý Lukáš Petržela. „Petržela podával na svůj věk velice dobré výkony. Bohužel jej trápily nemoci a zranění, což zastavilo jeho růst. Po uzdravení se už nedostal do tak dobré formy. Je však hodně mladý a pracovitý, takže se určitě propracuje zpět," chválil Jura naději hanáckého fotbalu.

Podobně jako Petržela vyčníval z řad mladých Michal Sečkář. „Podobně jako Lukáš je Michal velmi pracovitým hráčem. Oba je musím pochválit. Ještě si potřebují uspořádat věci v hlavě a získat víc zkušeností, ale jsem s nimi spokojený," uvedl hanácký kouč.

Prostějovští fotbalisté zatím trénují jednou týdně, a to ve středu až do konce listopadu. Pak přijde na řadu hokejový zápas a volno. Od 13. ledna začne zimní příprava, kterou opět obohatí soustředění v Ústí nad Orlicí.